2 LIGA KOBIET. Szalona końcówka lidera

Po trzytygodniowej przerwie na występy reprezentacji Polski wznowione zostały rozgrywki w południowej grupie II ligi kobiet. Liderem jest LKS Respekt Myślenice. Myśleniczanki rozegrały dwa mecze, jeden awansem z Pogonią w Zduńskiej Woli (wygrana 5-1), a wczoraj pokonały na wyjeździe AZS UJ II Kraków 3-2.

AZS UJ II Kraków – Respekt Myślenice 2-3 (1-1)
1-0 Mordel 31
1-1 N. Topa 36
2-1 Porosło 58
2-2 Gacek 78
2-3 Dziadkowiec 83
Sędziowała Kinga Lachtara. Widzów 150.
AZS UJ II: Michalska – Marszałek, Karp, Maronde, Talaga, Wachowska, Sroka, Dyśkowska, Mordel, Solawa, Pawlica oraz Porosło, Ciupka, Duszyk, Kwarciak.
RESPEKT: Waśko – Stojeba, Dziadkowiec, K. Topa, N. Topa, Gacek, Węglarz, Niemczyck, Kornaś, Misiura, Jurka oraz Mentel, Kulpa, Ciapała.

Czołowe drużyny tej ligi stworzyły ciekawe widowisko, które do końca trzymało w napięciu. Początkowo lepiej spisywały się krakowianki, których grę napędzały Julia Dyśkowska, Wiktoria Sroka i Julia Mordel, ale gdy ta ostatnia zdobyła bardzo efektowną bramkę, a urazu doznała Brygida Solawa dominacja gospodyń stopniała. Respekt wyrównał po stałym fragmencie gry i strzale z bliska Natalii Topy.
Drugą połowę AZS UJ II zaczął bardzo obiecująco i winien w tym czasie przesądzić o losach rywalizacji. Po bardzo ciekawej akcji Wiktoria Porosło ponownie wyprowadziła swój zespół na prowadzenie, a bramkowych okazji miejscowe wypracowały jeszcze trzy. Respekt zaimponował za to w końcówce zawodów. Najpierw była zawodniczka krakowskiej drużyny Roksana Gacek głową skierowała piłkę do bramki, a wygraną drużynie z Myślenic zapewniła Maria Dziadkowiec uderzając z bliska nie do obrony.

W innych meczach: Podgórze Kraków – Sokół Kolbuszowa 1-4, ROW Rybnik – Wanda Kraków 2-2, Dąb Zabierzów Bocheński – Pogoń Zduńska Wola 1-3, Ślęza Wrocław – Unia Lublin 5-1. (p)