We wtorek ostatnie pożegnanie Artura Śliwy
rk | 2016-08-06 17:40:37

W wieku 52 lat odszedł nagle 3 sierpnia Artur Śliwa, dyrektor i współtwórca Akademii Sportu Progres, wieloletni sędzia i obserwator piłkarski, wybitny społecznik.

Przez długie lata był związany z Bronowianką, najpierw jako piłkarz, a później wiceprezes i sekretarz. Był jednym ze współtwórców pierwszego awansu pingpongistek tego klubu do ekstraklasy.

W 1989 r. rozpoczął karierę sędziego piłkarskiego, przeprowadził ponad 2000 meczów, w ostatnim czasie pełnił rolę obserwatora.

Był dyrektorem i współtwórcą Akademii Sportu Progres, wcześniej także dyrektorem Centrum Rozwoju Com-Com Zone wKrakowie. Pod Jego kierownictwem Progres wyrósł na czołową szkółkę piłkarską w Polsce, świętował z nią ostatnio awans do Centralnej Ligi Juniorów i srebrny medal mistrzostw Polski juniorów młodszych.

Wielokrotnie odznaczany za działalność sportową, m.in. przez PZPN, MZPN, PZTS i KOZTS. Utalentowany menedżer i organizator, niezawodny, pomocny, życzliwy, otwarty na współpracę, zaangażowany w wiele inicjatyw społecznych, był przez 10 lat radnym Dzielnicy VI Kraków-Bronowice. W tym roku został członkiem Wydziału Dyscypliny MZPN. Współpracował z "Dziennikiem Polskim" i SportowymTempem.pl.

Ostatnie pożegnanie Artura Śliwy odbędzie się we wtorek, 9 sierpnia, o godz. 12 w Kaplicy Wszystkich Świętych na Cmentarzu Salwatorskim w Krakowie.