Baraże o 3. ligę kobiet: Zaczynamy w Niepołomicach
ango | 2017-06-09 11:20:50

Wydział Gier MZPN ustalił terminy meczów barażowych o awans do III ligi kobiet. Wezmą w nich udział MKS Puszcza Niepołomice (wicemistrz IV ligi, gr. I) i UKS Pogorzanka Pogorzyce (wicemistrz IV ligi, grupy II).

Po konsultacji z klubami, WG MZPN postanowił, że odbędą się dwa spotkania.
* Puszcza Niepołomice - Pogorzanka Pogorzyce, 17 lub 18 czerwca 2017
* Pogorzanka Pogorzyce - Puszcza Niepołomice, 24 lub 25 czerwca 2017

Wyboru gospodarza pierwszego meczu dokonano w piątek, 9 czerwca 2017, w wyniku losowania w siedzibie MZPN.

Zasady awansu:
Awans do III ligi uzyska zespół, który zgromadzi większą liczbę punktów.
W sytuacji rozgrywania dwóch meczów barażowych w przypadku uzyskania równej liczby punktów, o awansie decyduje:
a. przy równej liczbie punktów, korzystniejsza różnica między zdobytymi bramkami w spotkaniach pomiędzy zainteresowanymi drużynami;
b. przy dalszej równości, według obowiązującej reguły UEFA, że bramki strzelone na wyjeździe liczone są "podwójnie", korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn;
c. przy dalszej równości, zarządzona będzie dogrywka 2 x 15 minut;
d. jeżeli w czasie dogrywki oba zespoły zdobędą tę samą liczbę bramek, bramki strzelone na wyjeździe liczone są podwójnie (awans drużyny gości) zgodnie z zasadami przyjętymi w UEFA w rozgrywkach europejskich;
e. jeżeli w trakcie dogrywki żadna z drużyn nie zdobędzie bramki, zarządza się rzuty karne według obowiązujących przepisów.

Kwestie dyscyplinarne:
- Liczba żółtych kartek otrzymanych przez zawodników w rozgrywkach IV ligi nie jest uwzględniana w bilansie początkowym żółtych kartek w meczach barażowych - zawodnicy przystępują do meczów barażowych z zerowym bilansem żółtych kartek.
- Aktywne kary dyskwalifikacji zawodników (np. za 4. żółtą kartkę lub czerwoną kartkę) podlegają wykonaniu w meczach barażowych.
- Kary dyscyplinarne za czerwone lub żółte kartki otrzymane przez zawodników w meczach barażowych są wykonywane w kolejnym meczu barażowym lub w kolejnym sezonie rozgrywkowym.