PZPN i GiA wydadzą serię albumów o polskim futbolu
rk | 2017-06-13 19:31:35

W piątek, 9 czerwca 2017 roku, w siedzibie PZPN doszło do podpisania umowy zawartej pomiędzy wydawnictwem GiA a Polskim Związkiem Piłki Nożnej.

Porozumienie o współpracy podpisali w imieniu związku prezes Zbigniew Boniek i sekretarz generalny Maciej Sawicki, a w imieniu wydawnictwa GiA – redaktor naczelny encyklopedii piłkarskiej Andrzej Gowarzewski.

Podpisane porozumienie, zawarte z inicjatywy prezesa Zbigniewa Bońka, obejmuje współpracę przy tworzeniu serii albumowych wydawnictw. Poczynając od jesieni 2017, rok po roku ukażą się cztery albumy – pierwszy, BIAŁO-CZERWONI, zawierał będzie kompletne dzieje reprezentacji, w 2018 zostanie wydana historia PUCHARU POLSKI, w 2019 – album na JUBILEUSZ 100 LAT PZPN oraz w 2020 – opowieść o rywalizacji o krajowy prymat klubowy, czyli MISTRZOSTWA POLSKI.

– Nie byłoby może w tym porozumieniu o patronacie i współpracy nic szczególnego, gdyby nie troska władz PZPN o kompleksowe opracowanie dziejów polskiej piłki, a także pomysł, który z pewnością jest niezwykle atrakcyjnym prezentem dla sympatyków polskiego futbolu – mówi Andrzej Gowarzewski, redaktor naczelny wydawnictwa GiA.

– Historia polskiej piłki nożnej jest bardzo bogata i warta starannego kronikarskiego zapisu. Nie ma w Polsce wydawnictwa i takiej ekipy, jaką skupił wokół siebie redaktor Gowarzewski, która zrobi to lepiej i atrakcyjniej – dodał prezes Zbigniew Boniek.

Dzięki inicjatywie PZPN, jak zapewnił redaktor Andrzej Gowarzewski, wszyscy członkowie klubu kibica reprezentacji Polski otrzymają dzięki PZPN bez mała stuzłotowy bonus, bo cena jednego tomu tylko dla Członków Klubu Kibica Reprezentacji Polski zostanie obniżona do poziomu 92 zł, wliczając w to koszty przesyłki. W terminie stu dni od opublikowania informacji każda osoba, która zamówi pierwszy album – ponad 400 stron (!), otrzyma prawo zamieszczenia swego imienia i nazwiska oraz miejscowości zamieszkania na stronach „sympatyków biało-czerwonych”, a pierwszych 500 – egzemplarze numerowane! Zachęcamy do rozważenia wspólnego projektu PZPN-GiA, a wszelkie szczegóły oraz organizacyjne podpowiedzi na stronie: www.gia.pl

pzpn.pl