Finał wojewódzki Turnieju o Puchar Tymbarku: 8-9 kwietnia
rk | 2019-04-03 10:25:05

XIX edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wkracza w decydującą fazę. Wojewódzki finał małopolski z udziałem 116 zespołów odbędzie się 8-9 kwietnia br. w Krakowie-Nowej Hucie.

Wyłonione zostaną najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców w wieku od 8 do 12 lat. Mistrzowie w kategoriach U-10 i U-12 będą reprezentować Małopolskę w Finale Ogólnopolskim w Warszawie i staną przed szansą zagrania na stadionie PGE Narodowym.

Finał małopolski zostanie rozegrany na obiektach Com-Com Zone w Krakowie przy ul. Ptaszyckiego 6. Kategoria U-8 będzie grać na boiskach o wymiarach: 26 x 39-41 m. Wymiary boiska dla kategorii U-10 i U-12: 26 x 48-50 m. Wymiary bramek: 3 x 1.55 m (U-8) i 5x2 m (U-10 i U-12).
Jednocześnie będzie rozgrywanych 12 meczów, na boiskach trawiastych i sztucznych.
Drużyny we wszystkich kategoriach wiekowych mogą mieć maksymalnie 10 zawodników.

PROGRAM TURNIEJU
8 kwietnia 2019 (poniedziałek):
U-12 dziewczęta
U-10 chłopcy
U-12 chłopcy

9 kwietnia 2019 (wtorek):
U-8 chłopcy
U-8 dziewczęta
U-10 dziewczęta

W oba dni rejestracja drużyn od godziny 8.30, opiekunowie muszą dostarczyć do biura zawodów:
- formularz zgłoszeniowy drużyny (wygenerowany najwcześniej 5 dni przed finałem, podpisany przez dyrektora szkoły lub prezesa podmiotu), zawierający listę zawodników/zawodniczek; odręcznie wypełnione dokumenty nie będą akceptowane, odręcznie dopisani zawodnicy nie zostaną dopuszczeni do gry;
- ważny dokument tożsamości ze zdjęciem każdego zawodnika
- zgoda rodziców indywidualnie dla każdego zawodnika

Od godz. 8.30 - rejestracja drużyn
O godz. 9.30 - odprawa dla kierowników drużyn i sędziów.
O godz. 10 - uroczyste otwarcie turnieju
O godz. 10.15 - rozpoczęcie turnieju wg podziału na grupy eliminacyjne.

Szatnie dla dziewcząt będą się mieścić w budynku Com-Com Zone przy ul. Ptaszyckiego 6, a dla chłopców w hali Suche Stawy przy ul. Ptaszyckiego 4 (hall w hali). Szatnie traktować należy jako przebieralnie, bez możliwości ich zamykania; wartościowe rzeczy należy zabierać ze sobą. Organizatorzy upraszają, aby zawodnicy nie poruszali się w obuwiu piłkarskim po korytarzach wewnątrz budynków obiektów. Ze względu na dużą ilość uczestników zachęca się do przebierania się w autach/busach/autobusach.

Organizatorzy zabezpieczają miejsca parkingowe przy wjeździe na ul. Ptaszyckiego, w pobliżu hali Suche Stawy.

Uczestnicy w kategorii U-8 (dziewczęta i chłopcy) otrzymają od głównego organizatora (PZPN) koszulki, po które należy się zgłaszać po przyjeździe, w biurze turnieju. Cztery finałowe drużyny U-8 otrzymają komplet NIKE.

Każde dziecko i każdy trener otrzyma upominek i medal za udział w turnieju, a drużyna dyplom. Przewidziane są oczywiście puchary za miejsca 1-3 oraz statuetki indywidualne.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymają napoje i ciepły posiłek.

W trakcie turnieju uczestnicy, opiekunowie i osoby postronne mogą przebywać tylko poza liniami (obrysem) dużych boisk. Uprasza się o zachowanie porządku i czystości na obiekcie.