Małopolska Liga Młodzików: UKS Dwójka Zakopane rezygnuje, Unia Tarnów dokooptowana
rk | 2015-04-22 13:25:15

Z udziału w rozgrywkach Małopolskiej Ligi Młodzików zrezygnował UKS Dwójka Zakopane. Decyzją Wydziału Gier i Wydziału Szkolenia MZPN w miejsce tego zespołu została dokooptowana Unia Tarnów.

UKS Dwójka rozegrał dwa wyjazdowe mecze w Małopolskiej Lidze Młodzików (gr. 1), przegrywając z Cracovią 0-2 i z TS Wisła 0-9. Klub wycofał drużynę ze względu na dużą ilość kontuzji odniesionych przez zawodników w tych spotkaniach i brak wystarczającej liczby piłkarzy rezerwowych.

Aby zapewnić ciągłość rozgrywek, Wydział Gier wespół z Wydziałem Szkolenia MZPN postanowił uzupełnić skład MLM (gr. 1). Oferta udziału w MLM została skierowana w pierwszej kolejności do KS Tymbark, który jednak z niej nie skorzystał (ze względów sportowych i ekonomicznych). W następnej kolejności propozycję gry w MLM otrzymała Unia Tarnów, która zajęła 3. miejsce w jesiennej tarnowskiej lidze okręgowej. Unia ofertę przyjęła.

Unia Tarnów zajmie w terminarzu miejsce UKS-u Dwójka Zakopane. Terminy zaległych meczów 1. i 2. kolejki - z Cracovią i Wisłą - zostaną uzgodnione pomiędzy zainteresowanymi klubami.