Regulaminy młodzieżowych rozgrywek MZPN
ango | 2015-08-13 09:36:54

Prezydium Zarządu MZPN zatwierdziło regulaminy Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych i Młodszych oraz młodzieżowych rozgrywek juniorów, trampkarzy i młodzików MZPN na sezon 2015/2016.

Istotna zmiana nastąpiła w kategorii trampkarzy, w której - zgodnie z zaleceniem PZPN - wprowadzone zostały zmiany powrotne (tzw. hokejowe).
W kategorii trampkarzy i młodzików, niezależnie od kar przewidzianych w obowiązujących przepisach gry w piłkę nożną sędzia zawodów w celach wychowawczych może okresowo wykluczyć zawodnika z gry na okres 3-5-10 minut. Wysokość tych kar uzależniona jest od stopnia przewinienia. Czwarte okresowe wykluczenie tego samego zawodnika powoduje całkowite wykluczenie go z gry. Drużyna, której zawodnik został ukarany okresowym lub całkowitym wykluczeniem z gry nie może w tych zawodach wprowadzić w jego miejsce nowego zawodnika.
W przypadku odbywania kary wychowawczej przez bramkarzy możliwe są dwa warianty: 1. Bramkarz opuszcza boisko, a miejsce w bramce zajmuje odpowiednio ubrany jeden z zawodników z pola; 2. Zamiast bramkarza na karę schodzi jeden z zawodników z pola, wskazany przez trenera danego zespołu. Jeśli regulamin danych rozgrywek tego nie określa, przyjmuje się wariant z karą odbywaną w zastępstwie bramkarza przez zawodnika z pola.
Podczas odbywania kary czasowego wykluczenia z gry zawodnik ma obowiązek oczekiwania w pozycji stojącej poza polem gry na wysokości linii środkowej w odległości minimum 1 metra od linii bocznej.

Regulamin Rozgrywek Piłkarskich o Mistrzostwo MLJS i MLJM na sezon 2015/2016 - kliknij TUTAJ
Regulamin Młodzieżowych Rozgrywek Piłkarskich Juniorów, Trampkarzy i Młodzików MZPN na sezon 2015/2016 - kliknij TUTAJ