Puchar Tymbarku: PZPN uznał protest UKS UL SP 40
rk | 2016-04-26 23:09:33

PZPN odpowiedział na protest Piotra Iwanickiego oraz rodziców zawodników UKS UL SP 40 w Krakowie dotyczący wyników finału małopolskiego o Puchar Tymbarku.

W piśmie PZPN z dn. 25.04.2016, wysłanym 26.04.2016, czytamy:

W odpowiedzi na protest wniesiony w dniu 8.04.2016 r. przez drużynę UKS UL SP 40 w Krakowie Polski Związek Piłki Nożnej
informuje:

Fundacja "Może być lepiej" miała na swojej liście zawodników, którzy w momencie weryfikacji nie widnieli w systemie
Extranet, przez co mogli wziąć udział w turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" oraz w etapie ogólnopolskim
turnieju. Po dogłębnej weryfikacji z Małopolskim Związkiem Piłki Nożnej oraz Tarnowskim Okręgowym Związkiem Piłki Nożnej potwierdzono przynależność zawodników Fundacji "Może być lepiej" do klubu MKS Tarnovia II oraz fakt, że biorą oni udział w rozgrywkach Ligi Orlików. Jest to naruszenie regulaminu XVI edycji turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" paragraf 4 pkt 12.

W związku z zaistniałą sytuacją drużyna Fundacji "Może być lepiej" zostaje zdyskwalifikowana jako finaliści kategorii U-10
chłopcy z województwa małopolskiego, a drużyna UKS UL jako drużyna z 2. miejsca uzyskuje awans do Finału Ogólnopolskiego.

Biorąc pod uwagę dobro zawodników Fundacji "Może być lepiej" Polski Związek Piłki Nożnej zaprasza całą drużynę na rozgrywki Finału Ogólnopolskiego w Warszawie, z zastrzeżeniem, że drużyna ta nie będzie walczyła o punkty i miejsce w tabeli oraz weźmie udział jedynie w fazie grupowej.

Jan Bednarek (Wiceprezes ds. piłkarstwa amatorskiego)
Magdalena Urbańska (Dyrektor Departamentu Grassroots)