Turniej Piłki Nożnej "Na Zielonej Murawie" pod patronatem MZPN
ango | 2016-04-27 10:47:58

Wzorem lat poprzednich uczestnicy i personel Warsztatu Terapii Zajęciowej działającego przy Stowarzyszeniu Pomocy Socjalnej Gaudium et Spes w Krakowie organizują XI Integracyjny Turniej Piłki Nożnej "Na Zielonej Murawie".

Odbędzie się on 2 czerwca 2016 r. (eliminacje) na stadionie Zwierzynieckiego Klubu Sportowego oraz 9 czerwca 2016 r. (finały) na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie.

Celem turnieju jest stworzenie osobom niepełnosprawnym możliwości rozwijania pasji sportowych, które stymulują ich rozwój fizyczny oraz wzmacniają poczucie własnej wartości. Udział w rozgrywkach daje zawodnikom wiele satysfakcji i pozwala na zaprezentowanie swoich możliwości i umiejętności przed szerszym gronem kibiców. Poprzez wspólne działanie uczy też współzawodnictwa opartego na zasadach fair play. Podczas rozgrywek podkreślany jest fakt, iż już sam udział w nich, niezależnie od osiągniętego wyniku, jest sukcesem wszystkich uczestników.
Bardzo ważne jest też, że każda z osób, zarówno aktywnie biorąca udział w rozgrywkach, jak i wspierająca osoby grające w roli kibica, ma w trakcie turnieju okazję do doświadczenia radości z osiąganych sukcesów, jak też nauczenia się radzenia sobie z porażką oraz zrozumienia i szacunku dla przeciwnika. Istotnym celem turnieju jest też popularyzacja piłki nożnej wśród osób niepełnosprawnych, w szerszym kontekście popularyzacja ruchu na świeżym powietrzu oraz integracja różnych środowisk wokół wspólnej idei.

Małopolski Związek Piłki Nożnej objął turniej patronatem.

Więcej informacji o turnieju na stronie:
nazielonejmurawie.wtz81.pl