Podczas uroczystej gali z okazji jubileuszu 30-lecia Ludowego Klubu Sportowego Jutrzenka Giebułtów podsumowano niezwykle udany ostatni okres, snuto także plany na przyszłość.
Był rok 1994, gdy grupa działaczy postanowiła wznowić działalność klubu z Giebułtowa. Klub nie miał własnego boiska, budynku, zaledwie kilka piłek, za to ogromny zapał. Sił starczyło na budowę placu do gry i kilka sezonów w klasach C i B. Gdy wydawało się, że znów przyjdzie zawiesić działalność misji kierowania zarządem podjął się Tadeusz Gątkiewicz. Drużyna zyskała wigor, awansowała ponownie do klasy B, potem do klasy A, w sumie zaliczyła aż pięć awansów meldując się w 2019 roku w trzeciej lidze! W tym czasie z zespołem pracowali uznani szkoleniowcy jak Andrzej Mika, Jan Cyniewski, Piotr Powroźnik, Paweł Zegarek czy Robert Czopek. Występowali także tacy zawodnicy jak Michał Stolarz, Daniel Brud, Dawid Litewka, Piotr Wtorek, Piotr Powroźnik, Jerzy Piechnik, Łukasz Wołczyk czy Rafał Grodzicki. Ten ostatni od dwóch lat jest prezesem klubu.
Jutrzenka oprócz sukcesów ligowych ma w dorobku triumf w Pucharze Starosty Krakowskiego, udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-19 w Futsalu, turniejach organizowanych przez Małopolski Związek Piłki Nożnej i Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe. W klubie szkoli się nie tylko chłopców, ale od niedawna także grupę dziewcząt.
W ciągu 30 lat po reaktywacji klub wzbogacił się o funkcjonalny budynek, trybuny, parking, rozwinął także pracę z młodzieżą prowadząc obecnie szkolenie dla siedmiu drużyn biorących udział w rozgrywkach ligowych. W sumie w klubowej szkółce trenuje ponad 60 dziewcząt i chłopców. – Jutrzenka to takie moje dziecko, o które dbałem, wychowałem i doprowadziłem do dorosłości – tłumaczył podczas gali Tadeusz Gątkiewicz. Obecny podczas uroczystości wiceprezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Jerzy Nagawiecki podkreślał ogromną rolę, jaką dla lokalnego futbolu odegrała Jutrzenka i podobne kluby od ponad dwóch dekad utrzymujące się na szczeblu ponadregionalnym, w których swoje umiejętności mogą rozwijać młodzi zawodnicy. Klub otrzymał od MZPN okazały puchar, a od Starostwa Powiatowego w Krakowie sprzęt sportowy.
Drugiego dnia obchodów na klubowym stadionie rozegrano turnieje skrzatów, żaków i orlików, w których udział wzięły zespoły z Krakowa i powiatu ziemskiego krakowskiego. Fundatorem nagród w zmaganiach najmłodszych piłkarek i piłkarzy był Małopolski Związek Piłki Nożnej w ramach programu “Granty MZPN”. (P)
Hits: 169