JAKO IV LIGA: Pierwsza porażka rezerw Cracovii, nowy trener w Podhalaninie

Od piątku do niedzieli rozgrywane były mecze 11. kolejki JAKO IV LIGI. Już w piątek swój mecz rozegrał na wyjeździe lider – rezerwy Cracovii spotkały się Glinikiem Gorlice i doznały pierwszej porażki w rozgrywkach. Gola na wagę trzech punktów dla gorliczan strzelił Piotr Gogola w 65 minucie, który przymierzył spoza pola karnego.

Podhalanin Biecz wygrał z Pcimianką Pcim 3-2 pod wodzą nowego trenera Łukasza Schreinera, który zastąpił Szymona Cetranowskiego. Co ciekawe, trener Schreiner 6 godzin wcześniej był w Krakowie wraz z trampkarzami Dunajca Nowy Sącz (porażka 0-3 w lidze wojewódzkiej z Wisłą II).
Schreiner (r. 1989), to były zawodnik Dunajca Nowy Sącz, Olimpii Pisarzowa, Grodu Podegrodzie, Zamczyska Marcinkowice, ULKS Korzenna i obecnie Jarmuty Szczawnica (A klasa Podhale). Jako szkoleniowiec pracował w Podegrodziu, Łososiu Łososina Dolna, Zyndramie Łącko, ULKS Korzenna, AKS Ujanowice i od kilku dni w Podhalaninie.

Wyniki 11. kolejki:
Glinik Gorlice – Cracovia II 1-0 (0-0)
1-0 Piotr Gogola 66
Sędziowali: Sylwia Wiatr (Tarnów) – Mariusz Kuś, Adrian Jasiak. Żółte kartki: Tomasz Rząca, Mateusz Szafran – Michał Kęska.
GLINIK: Krawczyk – Gogola (88 Michalik), Szafran (88 Martuszewski), Koźma, Olejnik (70 Stasik) – Mikhnenko, Świechowski, Kuliga, Gazda – Rząca (53 Drąg), Śliwa (78 Grela). Trener: Łukasz Krzysztoń
CRACOVIA: Malinowski – Hyla, Wójcik, Piekarz (55 Lachowicz) – Strózik, Kęska (65 Doba), Lusiusz, Wierzbicki (81 Pestka) – Bzdyl (66 Sutor), Pomietło (77 Tkachuk) – Tabor. Trener: Krzysztof Mordak.

Bocheński KS – LKS Jawiszowice 1-1 (0-0)
1-0 Kamil Trojan 83
1-1 Eryk Ceglarz 90+1
Jawiszowice pojechały do Bochni w skromnym składzie, stąd dokonały tylko jednej zmiany.

Beskid Andrychów – MKS Trzebinia 0-2 (0-0)
0-1 Maciej Grzyb 64
0-2 Michał Zakrzewski 78
Przez niemal całą drugą połowę Trzebinia grała w osłabieniu po czerwonej kartce dla Kacpra Kikli.

Dalin Myślenice – Lubań Maniowy 0-2 (0-1)
0-1 Jarosław Potoniec 41
0-2 Jarosław Potoniec 85
Od 79 minuty Lubań grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla Jana Chlipały.

Limanovia Limanowa – Watra Białka Tatrzańska 0-0

Wolania Wola Rzędzińska – Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 1-2 (0-0)
0-1 Karol Wątroba 51
1-1 Milosz Buras 75
1-2 Patryk Boksiński 87

Podhalanin Biecz – Pcimianka Pcim 3-2 (3-0)
1-0 Nicolas Gimenez Cruz 13
2-0 Tomasz Magdziarczyk 33
3-0 Nicolas Gimenez Cruz 39 (karny)
3-1 Alfa Abdullahi 62
3-2 Konrad Kornaś 72

Sokół Słopnice – Wieczysta II Kraków 3-3 (1-1)
1-0 Patryk Nowak 10
1-1 Jakub Wołosik 35
1-2 Dawid Linca 55
2-2 Artur Matras 64
3-2 Patryk Nowak 68
3-3 Krzysztof Kalemba 88
Po meczu Krzysztof Szewczyk otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Wieczysta zakończyła zawody z 9 żółtymi kartkami.

Bruk-Bet Termalica II Nieciecza – Poprad Muszyna 0-1 (0-1)
0-1 Dominik Kuc 23

Aktualizacja: 22.09.2024