JAKO IV liga: Glinik goni Cracovię

W 13. kolejce JAKO IV ligi doszło do sporej niespodzianki. W Słopnicach, na specyficznym boisku, rezerwy Cracovii doznały nieoczekiwanej porażki z Sokołem 1-3 (w 25. minucie goście nie wykorzystali karnego). Tym samym “Pasy”, choć nadal są na pierwszym miejscu w tabeli, czują już oddech najgroźniejszych rywali. Przede wszystkim Glinika Gorlice, który pokonując Poprad Muszyna 3-0 zanotował w sześciu kolejnych meczach pięć wygranych (w tym z Cracovią) i remis z Kalwarianką.

Glinik Gorlice – Poprad Muszyna 3-0 (1-0)
1-0 Damian Śliwa 21
2-0 Damian Śliwa 62
3-0 Konrad Grela 85
Sędziowali: Karol Kopiński – Janusz Zwieńczak, Zbigniew Smoleń (KS Bochnia). Żółte kartki: Dawid Kuliga, Dawid Drąg, Aleksander Gazda, Jakub Kuźma – Dominik Kuc, Pavlo Chmelenko, Dawid Dyląg, Mateusz Orzechowski.
GLINIK: Krawczyk – Gogola (35 Olejnik), Koźma, Stasik (85 Martuszewski), Drąg, Mikhnenko (88 Gambal), Święchowski, Kuliga, Gazda, Szafran (60 Rząca), Śliwa (75 Grela).
POPRAD: Urlik – Ziemnik, Szufryn, Przybycień (46 Stawiarki), Mrówka (46 Orzechowski), Dyląg (77 Zawiślan), Kuc (77 Hojniak), Chelenko (64 Basta), Szeliga, Hutyria, Ghingaro.

Sokół Słopnice – Cracovia II 3-1 (2-0)
1-0 Oliwer Hyla 12 (samob.)
2-0 Patryk Nowak 18
3-0 Kamil Śliwa 62
3-1 Oskar Wójcik 80
Sędziowali: Szymon Florczyk – Marcin Filas, Krzysztof Niklewicz (Podhalańskie KS). Żółte kartki: Dominik Pach, Kamil Śliwa, Tomasz Zawiślan, Patryk Nowak, Dawid Basta – Oliwer Hyla, Michał Kęska, Jędrzej Strózik, Sylwester Lusjusz, Adam Wierzbicki.
SOKÓŁ: Nędza – Basta, Augustyn, Zawiślan (55 Mrózek), Śliwa, Pawłowski, Kordeczka (65 Matras), Ciężobka, Florek (74 Wontorczyk), Pach, Nowak (79 Kaleta).
CRACOVIA: Malinowski – Hyla, Wójcik, Pestka, Sutor (57 Gut), Pomietło (65 Wierzbicki), Strózik (84 Tkachuk), Lusiusz, Kęska (70 Piekarz), Lachowicz, Tabor (70 Doba).

Wieczysta II Kraków – Pcimianka Pcim 2-1 (2-0)
1-0 Kamil Banachowicz 17
2-0 Nikodem Kitowski 28
2-1 Adrian Wójcik 58
Sędziowali: Kamil Kłapa – Dawid Cholewa, Michał Tylek (KS Wieliczka). Żółte kartki: Dawid Linca, Kamil Banachowicz, Kacper Podlipni, Nikodem Kitowski, Mateusz Gamrot – Oliwer Bogusławski.
WIECZYSTA II: Podlipni – Kitowski, Zagrodzki, Kalemba, Guzik – Linca, Skoczeń (89 Maciej Pazdan), Babral (74 Janecki), Gamrot, Słonina (77 Masternak) – Banachowicz.
PCIMIANKA: Leszczyński – Fujak (56 Mamica), Mazur, Usachov (46 Moniak), Pavlenko, Spivak, Rapacz (74 Alfa Abdullahi), Malik, Gruszkowski, Wójcik, Dziadkowiec (56 Bogusławski).
Wieczysta II zdobyła komplet punktów dzięki solidnej grze w pierwszych dwóch kwadransach. Podopieczni Łukasza Kubika podkręcili tempo, bardzo aktywny był zwłaszcza napędzający większość ataków Dawid Linca. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bowiem w 17 minucie Kamil Banachowicz posłał piłkę z bliska do bramki, a kilka minut później Nikodem Kitowski podłączył się do akcji i wbiegając ze skrzydła w pole karne oddał strzał nie do obrony. W miarę upływu czasu tempo ataków gospodarzy słabło, a gra stawała się bardziej wyrównana. Po zmianie stron szybko zdobyta bramka przez Adriana Wójcika sprawiła, że Pcimianka uwierzyła, że może odwrócić losy zawodów. Podopieczni Pawła Zegarka na różne sposoby próbowali doprowadzić do wyrównania, ale Kacper Podlipni spisywał się bez zarzutu. Swoje okazje mieli także gospodarze, ale wynik nie uległ już zmianie.

Dalin Myślenice – LKS Jawiszowice 3-3 (1-2)

0-3 Oskar Chechelski 90

Beskid Andrychów – Orzeł Ryczów 1-2 (1-2)
0-1 Jakub Wojtysko 28
0-2 Jakub Seweryn 29
1-2 Kacper Malarz 36

Wolania Wola Rzędzińska – Watra Białka Tatrzańska 2-3 (1-0)
1-0 Adam Wójcik 31 (karny)
1-1 Mateusz Zębala 58
2-1 Patryk Pikul 71
2-2 Bartłomiej Porębski 82
2-3 Bartłomiej Porębski 88
Od 64 minuty Watra grała w osłabieniu po czerwonej kartce (druga żółta) dla Kacpra Masłowskiego