Beskid – Podhale w małopolskim finale Pucharu Polski

Beskid Andrychów i Podhale Nowy Targ zagrają w finale małopolskiego Pucharu Polski, który odbedzie się 4 czerwca na boisku Garbarni Kraków. Andrychowianie wygrali 1-0 z Bruk-Betem Termaliką II Nieciecza (ostatni kwadrans grali w “dziesiątkę”), a podhalanie po 90 minutach remisowali w Skawinie z Wiślanami 2-2, ale lepiej egzekwowali rzuty karne.

Mecz trzecioligowców rozgrywany był na mokrej murawie przy padającym deszczu. W pierwszej połowie niewiele się działo i dopiero ostatnie fragmenty przyniosły emocje. W 43 minucie strzelał z 16 metrów Rubiś, piłka po odbiciu się od Dynarka trafiła w rękę kolegi z drużyny – Lewińskiego i arbiter z Nowego Sącza wskazał na 11 metr. Dwie minuty później gospodarze wyrównali – po rzucie rożnym w wykonaniu Marszalika nowotarżanie dwukrotnie próbowali wybić futbolówkę. Ta w zamieszaniu trafiła do Morawskiego, który się nie pomylił.
W 78 minucie Wiślanie objęli prowadzenie; po błędzie Michoty Radwanek wykorzystał sytuację sam na sam. Do kolejnego remisu doprowadził “główką” Zielonka po dośrodkowaniu Smajdora.

Rzuty karne:
Błażej Radwanek (obrona bramkarza Podhala)
9-9 Roman Miroshnyk
Sebastian Ropek (obrona bramkarza Podhala)
9-10 Dariusz Krzysztofek
Sędziowali: Kacper Dyrek – Konrad Kolak, Bartłomiej Górecki. Żółte kartki: Arkadiusz Lewiński, Michał Stachera – Filip Jakubowski, Roman Miroshnyk, Mateusz Zębala.
WIŚLANIE: Ropek – Stachera, N. Morawski, Lewiński, Kołodziej (58 Bociek), Marszalik, Dynarek (72 Gądek), Rakowski (58 Krasuski), Wiśniewski, Radwanek, Monsuru (58 Cholewa). Trener: Łukasz Skrzyński.
PODHALE: Krzysztofek – Jakubowski, Kozarzewski (62 Michota), Miroshnyk, Rubiś (62 Ogorzały), Zielonka, Sobuś (70 Purcha), Bogunia (59 Smajdor), Duda (59 Ogorzały), Zębala, Popiela (59 Rusian). Trener: Tomasz Kuźma.

Beskid Andrychów – Bruk-Bet Termalica II Nieciecza 1-0 (1-0)
1-0 Piotr Matysek 25
Sędziowali: Filip Studziński – Grzegorz Oleszkowicz, Kamil Kołodziejczyk. Żółte kartki: Dawid Nagi, Dariusz Kapera (2) i trener Tomasz Moskała – Krzysztof Wrzosek, Krzysztof Piątek. Czerwona kartka: Dariusz Kapera (76, druga żółta).
BESKID: Gacur – Królikowski, Tylek, Kapera, Nagi, Malarz (83 Kasiński), Kaczmarczyk, Raszka (67 Mizera), Koim, Matysek (78 Budka), Wróblewski. Trener: Tomasz Moskała.
BRUK-BET: P. Janczy – Krzysztof Piątek, Krasiński, Leżoń (57 K. Janczy), Bahonko, Morąg, Wrzosek, Surowiec, Zakareya, Szuran (65 Nita), Różycki. Trener: Waldemar Dzierżanowski.

Czek od PZPN dla zwycięzcy małopolskiego finału już jest przygotowany.