FUTBOL KOBIET. Juniorki z Jelnej wicemistrzem kraju

W Ząbkach rozegrano finałowe spotkanie o mistrzostwo Polski Juniorek U-18. W finałowym meczu Centralnej Ligi Juniorek Czarni Sosnowiec pokonali UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna w rzutach karnych 3-1. W regulaminowym czasie gry było 2-2.

Zespół z Małopolski zanotował znakomitą rundę wiosenną, gdyż po jesiennej fazie zmagań w CLJ bardziej był zagrożony spadkiem niż walką o czołowe lokaty. W fazie rewanżowej klub postawił jednoznacznie na zespół juniorek, który w pięknym stylu awansował aż do finału. W nim Małopolanki objęły prowadzenie w 13. minucie po strzale Kingi Kornaś i pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem Staszkówki. Po zmianie stron zespół z Sosnowca wyrównał po samobójczym trafieniu zawodniczki z Jelnej, ale po kilku minutach ekipa z naszego wojwewództwa znów prowadziła po strzale Kamili Lichoń. Zespół z Sosnowca do remisu doprowadził w końcówce i o tytule decydował konkurs rzutów karnych, bowiem w dogrywce nie doczekano się goli. W zespole z Sosnowca występowała wychowanka klubu z Jelnej Paulina Piksa. (P)

14.06.2024: UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna – Czarni Antrans Sosnowiec 2-2 (1-0) k. 1-3