FUTSAL. Wicemistrzynie w mistrzowskiej formie

Drużyna Amplus Słomniczanki

Amplus Słomniczanka ma za sobą dwa mecze w Futsal Ekstralidze Kobiet i komplet punktów w dorobku. Podopieczne Marcina Czecha pokonały 10-4 (3-3) Wandę Kraków, dla której był to pierwszy mecz w tym sezonie.

Krakowianki całkowicie zaskoczyły gospodynie i po 5 minutach prowadziły 3-0 po golach Pauliny Rusek, Elizy Wojdyły i Nikoli Wacław. Amplus Słomniczanka zaczęła mozolnie odrabiać straty, a największy wkład w ostateczny sukces wniosła Julia Basta, której niemal każde uderzenie znajdowało tego dnia drogę do bramki. Przed przerwą gospodyniom udało się doprowadzić do wyrównania, a po zmianie stron szybko wyszły na prowadzenie i wygrały w dwucyfrowych rozmiarach.

W przerwie zarząd Stowarzyszenia Futsal Słomniki, które prowadzi zespół Amplus Słomniczanki, podziękował sponsorom, dzięki którym zespół przystąpił do rozgrywek Futsal Ekstraligi z myślą o zdobyciu wymarzonego tytułu.

Amplus Słomniczanka – Wanda Kraków 10-4 (3-3)