W niedzielę rewanżowy mecz barażowy o awans do III ligi
ango | 2020-07-11 10:52:23

W niedzielę, 12 lipca 2020 r. w Krakowie o godz. 17:00 (ul. Wielicka 101) rozpocznie się rewanzówy mecz barażowy o awans do III ligi piłkarskiej.

W pierwszym spotkaniu Unia Tarnów zremisowała z Cracovią II 1-1. Mecz odbędzie się bez udziału kibiców gości. Bilety w cenie 10 zł i ulgowe 5 zł dostępne będą przed wejściem na obiekt, dokładnie na godzinę przed rozpoczęciem spotkania.

Przypominamy zasady awansu:
Awans do III ligi uzyska zespół, który zgromadzi większą liczbę punktów.
W sytuacji rozgrywania dwóch meczów barażowych w przypadku uzyskania równej liczby punktów, o awansie decyduje:
a. przy równej liczbie punktów, korzystniejsza różnica między zdobytymi bramkami w spotkaniach pomiędzy zainteresowanymi drużynami;
b. przy dalszej równości, według obowiązującej reguły UEFA, że bramki strzelone na wyjeździe liczone są "podwójnie", korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn;
c. przy dalszej równości, zarządzona będzie dogrywka 2 x 15 minut;
d. jeżeli w czasie dogrywki oba zespoły zdobędą tę samą liczbę bramek, bramki strzelone na wyjeździe liczone są podwójnie (awans drużyny gości) zgodnie z zasadami przyjętymi w UEFA w rozgrywkach europejskich;
e. jeżeli w trakcie dogrywki żadna z drużyn nie zdobędzie bramki, zarządza się rzuty karne według obowiązujących przepisów.

Kwestie dyscyplinarne:
- Liczba żółtych kartek otrzymanych przez zawodników w rozgrywkach IV ligi nie jest uwzględniana w bilansie początkowym żółtych kartek w meczach barażowych - zawodnicy przystępują do meczów barażowych z zerowym bilansem żółtych kartek.
- Aktywne kary dyskwalifikacji zawodników (np. za 4. żółtą kartkę lub czerwoną kartkę) podlegają wykonaniu w meczach barażowych.
- Kary dyscyplinarne za czerwone kartki otrzymane przez zawodników w meczu barażowym są wykonywane w kolejnym meczu barażowym lub w kolejnym sezonie rozgrywkowym.
WG MZPN