Puchar Polski kobiet: pierwszy walkower
ango | 2020-07-28 17:40:42

Jeszcze się nie rozpoczął Puchar Polski kobiet, a już znamy pierwszego ćwirćfinalistę.

Jest nim Starówka Nowy Sącz, która otrzymuje punkty walkowerem. Zarząd Piasta Łapanów poinformował bowiem Wydział Gier MZPN, że w związku z powodzią i brakiem możliwości przygotowania boiska nie jest w stanie przyjąć pucharowego przeciwnika.
W ćwierćfinale (19 sierpnia br.) Starówka zagra na wyjeździe ze zwycięzcą spotkania Burza Roczyny/Dąb Zabierzów Bocheński.

Od dzisiaj Puchar Polski na szczeblu Małopolski jest w Extranecie. Kluby mogą już wpisywać terminy i uprawniać zawodniczki. Prosimy pamiętać, że rozgrywki są dostępne w systemie pod hasłem: G1 Skrzat "Puchar Polski kobiet MZPN" Grupa 50. Tam też należy wprowadzać załączniki, w tym Deklaracje Gry Amatora według nowego wzoru.

Przy okazji informujemy, że z uwagi na przeciągające się decyzje odnośnie składu III ligi makroregionalnej (organem prowadzącym będzie Lubelski ZPN) nie możemy wygenerować terminarza IV ligi. Na dzisiaj nie wiadomo bowiem czy w lidze zagra 10, czy 11 drużyn.
Nie ma także - na razie - możliwości stworzenia terminarzy obu grup V ligi, wszak PZPN "zapomniał" w systemie Extranet stworzyć tej klasy rozgrywkowej dla kobiet.
WG MZPN