Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich – kontynuacja treningów w Strefie Czerwonej
ango | 2020-10-23 16:25:44

Mając na uwadze powagę sytuacji związanej z pandemią wirusa COVID-19, a także wprowadzenie od soboty 24 października na terenie całego kraju Strefy Czerwonej, przesyłamy informację przekazaną podmiotom uczestniczącym w Programie Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich, dotyczącą obostrzeń w obszarze sportu.

Decyzją Rządu współzawodnictwo sportowe, zajęcia sportowe i wydarzenia sportowe mogą odbywać się bez udziału publiczności. Oznacza to, że możecie Państwo kontynuować prowadzenie treningów w swoich szkółkach piłkarskich – oczywiście z zachowaniem należytych zasad sanitarnych.

W zajęciach organizowanych jako forma zorganizowanej aktywności fizycznej lub wydarzeniach sportowych oraz współzawodnictwie sportowym (z wyłączeniem pól golfowych, kortów tenisowych, stajni, stadnin i torów wyścigowych dla koni, infrastruktury do sportów wodnych i lotniczych, których nie dotyczą ograniczenia co do maksymalnej liczby osób) może brać udział nie więcej niż 250 uczestników jednocześnie, nie licząc osób zajmujących się obsługą wydarzenia.

Powyższe zasady ze względu na dynamikę sytuacji mogą ulec zmianie, dlatego apelujemy o bieżące monitorowanie decyzji rządowych oraz pozostanie gotowym na podejmowanie dalszych działań.

Prosimy o stosowanie się do wszelkich wytycznych, odpowiedzialność, a także dbanie o zdrowie swoje, Państwa współpracowników oraz podopiecznych.

Informacja Ministerstwa Sportu dotycząca zasad i ograniczeń obowiązujących w powiatach należących do strefy czerwonej znajduje się pod poniższym linkiem:
https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow

Z wyrazami szacunku,
Zuzanna Walczak
Koordynator ds. promocji i komunikacji
Departament Piłki Amatorskiej (Grassroots)