IV LIGA “JAKO”: Wisła II zwiększa przewagę

Po środowej, 28. kolejce IV ligi “JAKO”, rezerwa Wisły wykorzystała potknięcie drugiej w tabeli drużyny z Jawiszowiec i zwiększyła przewagę.

Wisła II nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem Unii w Oświęcimiu. Krakowianie byli lepsi pod każdym względem i cały czas mieli mecz pod kontrolą. Wiślacy objęli prowadzenie już w 4 minucie. Po dośrodkowaniu z lewej strony Tokarczyka efektowną “główką” umieścił piłkę w siatce Stanek. W 52 minucie sędzia asystent nr 2 popełnił błąd zatrzymując ładną akcję Wisły, po której Olejarka wybiegł sam na golkipera. Akcja ważna, bo goście prowadzili tylko 1-0.
Dość szybko po przerwie goście zdobyli drugiego gola; z okolic chorągiewki rożnej z wolnego dośrodkował Zimon, a Gniełka tak niefortunnie interweniował, że futbolówka przekroczyła linię bramkową i sędzia wskazał na środek. W 71 minucie Unia miała świetną okazję do strzelenia kontaktowego gola, ale po woleju Ryszki z 14 metrów futbolówka poszybowała ponad poprzeczką. Co nie udało się miejscowym uczynili wiślacy. Po prostopadłym zagraniu piłki przez Dziedzica rezerwowy Kaczówka wykorzystał pozycję jeden na jeden. Wynik ustalił trzy minuty później Kuziemka, który w narożniku pola karnego ograł Wilczaka i przymierzył w górny róg. (g)

Unia Oświęcim – Wisła II Kraków 0-4 (0-1)
0-1 Mateusz Stanek 4
0-2 Michał Zimon 56
0-3 Kamil Kaczówka 74
0-4 Maciej Kuziemka 77
Sędziowali: Szymon Putek – Sławomir Wiecheć, Dawid Wączak. Żólta kartka – Bartosz Ryszka.
UNIA: Gniełka – Ryszka (80 Kot), Czarnik, Kaleta (80 Nagi), Kowalski (46 Burda), Wilczak, Osiełkiewicz (68 Babiuch), Kateusz, Krężel (57 Pawela), Matysek, Zieliński. Trener: Bartosz Bąk.
WISŁA: Szewczyk – Wiśniewski, Złoch, Ramirez (78 Micek), Niewiadomski, Kutwa, Tokarczyk (62 Kuziemka), Zimon (75 Sałamaj), Olejarka (65 Sarga), Dziedzic, Stanek (57 Kaczówka). Trener: Marek Kołodziej.

W innych meczach:
MKS Trzebinia – Watra Białka Tatrzańska 1-2 (0-0): Uchacz 52 – Ustupski 65, Paolo Schunke 80
LKS Jawiszowice – Lubań Maniowy 1-1 (0-0): Korczyk 86 – Misiura 57
Dalin Myślenice – Wolania Wola Rzędzińska 4-0 (1-0): Supel 16, Ślaski 51, Półtorak 66, Szifer 79
Poprad Muszyna – Barciczanka Barcice 3-1 (0-1): Hutyria 47 i 90+3, Mrówka 89 – Kurzeja 38
BKS Bochnia – Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 1-1 (1-0): Andrushko 24 – Prochownik 70
Limanovia – Glinik Gorlice 0-4 (0-2): Świechowski 2, Gogola 33, Rząca 62, Szafran 80
Bruk-Bet Termalica II Nieciecza – Beskid Andrychów 0-2 (0-1): Malarz 39, Koim 69
Niwa Nowa Wieś – Wierchy Rabka-Zdrój 3-0 walkower
Pauzował Orzeł Ryczów

Terminarz i tabela TUTAJ

Dobrze ustawiony sędzia asystent za moment podniesie chorągiewkę i przerwie sytuację bramkową gości. Po tym podaniu Zimona grający z numerem 11 Dawid Olejarka z Wisły (najniżej ekranu w czerwonym stroju) wybiegnie sam na bramkę Unii. Fot. CFsport