JAKO IV LIGA: 6 mecz – 6 wygrana

We wtorek i środę odbyła się 6. kolejka JAKO IV ligi. Rezerwy Cracovii wygrały 2-0 z Beskidem Andrychów i wykorzystując potknięcie Jawiszowic w Białce Tatrzańskiej zwiększyły przewagę w tabeli. “Pasy” są jedynym zespołem, który nie stracił jeszcze punktu.

Wyniki 6. kolejki:
Wieczysta II Kraków – Limanovia 0-1 (0-0)

0-1 Kamil Kurczab 55 (karny)
Sędziowali: Miłosz Cygan – Daniel Witek, Jan Martowicz. Żółte kartki: Kacper Zagrodzki, Alan Biernat – Fabian Nowak, Marcin Maślanka. Czerwona kartka – Fabian Nowak (66, limanovia po drugiej żółtej).
WIECZYSTA: Podlipni – Babral (68 Tokarczyk), Maciej Pazdan, Masternak, Zagrodzki, Bernat, Guzik (80 Sapok), Cichoń (46 Linca), Gamrot, Sosin (46 Baran), Szewczyk. Trener: Łukasz Kubik.
LIMANOVIA: Pietrzak – M. Palacz, Maślanka, Czachura, Jaworski (77 Jacak), Kurczab, Nowak, Matras, K. Palacz (70 Szabla), Kulig, Kurek. Trener: Kamil Kruczek.
Odmłodzony w znacznym stopniu zespół Wieczystej II uległ Limanovii, która do Krakowa przyjechała po pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Goście w pierwszej połowie dominowali, jednak poza strzałami z dystansu nie zagrozili poważniej bramce rywala. Za to tuż po wznowieniu gry po przerwie wywalczyli rzut karny, którego pewnym uderzeniem wykorzystał kapitan ekipy gości. Gdy kilkanaście minut później czerwoną kartkę (w wyniku otrzymania dwóch żółtych) otrzymał Fabian Nowak wydawało się, że Wieczysta II przejmie inicjatywę i zdoła odwrócić losy zawodów. Mogło do tego dojść już w doliczonym czasie gry, gdy piłkę przed bramką otrzymał Szewczyk, ale nie zdołał pokonać bramkarza rywala.

KS Cracovia II – Beskid Andrychów 2-0 (1-0): Mirosław Tabor 44, Oskar Lachowicz 70. Patryk Koim z Beskidu nie wykorzystał w 1. połowie karnego
Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska – BKS Hal-Mont Bochnia 3-0 (0-0): Kacper Durda 60, Mateusz Daniel 75, Tomasz Palonek 90+
Watra Białka Tatrzańska – LKS Jawiszowice 1-0 (0-0): Marcin Młynarski 86
Poprad Muszyna – Orzeł Ryczów 1-1 (1-0): Roman Hutyria 30 – Bartłomiej Ostafin 73
Lubań Maniowy – MKS Trzebinia 1-3 (1-1): Grzegorz Misiura 21 – Dawid Jampich 36 (karny) i 66, Konrad Balcer 68
Pcimianka Pcim – Dalin Myślenice 1-3 (0-2): Szymon Jeziorski 79 (karny) – Jakub Górecki 7, 70, Jakub Grzesik 10
Podhalanin Biecz – Wolania Wola Rzędzińska 1-1 (0-0): Patryk Mróz 86 (samob.) – Marcel Tyl 77
Sokół Słopnice – Bruk-Bet Termalica II Nieciecza 3-1 (2-0)