JAKO IV LIGA: Drugi remis Cracovii, Dalin wygrywa w Kalwarii

W piątek rozpoczęła się 8. kolejka JAKO IV LIGI. Cracovia II wzmocniona kilkoma piłkarzami z pierwszej drużyny zremisowała z Limanovią 3-3, a punkty straciła w doliczonym czasie gry po rzucie wolnym egzekwowanym przez Sebastiana Jacaka. To drugi podział punktów krakowian z rzędu po sześciu wcześniejszych wygranych.
W sobotę potknięcia “Pasów” nie wykorzystały Jawiszowice po porażce w Trzebini.

W niedzielnym meczu transmitowanym na kanale YT MZPN emocji nie brakowało. Kalwarianka długo prowadziła po golu Karola Wątroby, który po podaniu Kacpra Durdy wykorzystał sytuację jeden na jeden. Po przerwie więcej z gry miał Dalin. W 58 minucie Kacper Myszogląd przymierzył z bliska w słupek. Myśleniczanie nie zamierzali się zatrzymywać i w 79 minucie Mateusz Daniel – tuż po pojawieniu się na murawie – zaatakował na linii pola karnego Kacpra Myszogląda. Arbiter nie miał wątpliwości i wskazał na rzut karny zamieniony na gola przez Łukasza Kowalskiego.
W doliczonym czasie gry Kalwarianka miała piłkę meczową, ale Kacper Durda po wrzutce Damiana Korczyka nie trafił z bliska głową w piłkę! I to się srodze zemściło – z prawej strony dośrodkował rezerwowy Daniel Chochliński a Michał Ślaski skierował głową futbolówkę do siatki. Sędzia nie wznawiał już gry… Dalinek gra – trzy punkty ma! – śpiewali piłkarze z Myślenic.

Piłkarze Wieczystej II przełamali się i zapisali na swym koncie trzy punkty. Stało się tak głównie dzięki znakomitej grze na początku drugiej połowy. Wcześniej lepsze wrażenie sprawiali goście z Woli Rzędzińskiej, którzy po przytomnej dobitce Patryka Pikula objęli prowadzenie. Gospodarze w pierwszej połowie mieli dwie dobre okazje strzeleckie, najpierw Dawid Pakulski przymierzył nieznacznie obok celu z rzutu wolnego, a po chwili po główce Kamila Banachowicza znakomicie interweniował bramkarz Wolanii. Pierwsza akcja gospodarzy po przerwie zakończyła się golem, gdy Dawid Linca otrzymał dokładne podanie od Mateusza Gamrota i strzałem w dalszy róg nie dał szans bramkarzowi. Pięć minut później po dokładnym dośrodkowaniu Nikodema Kitowskiego piłkę do siatki wbit z bliska Banachowicz, a wynik zawodów ustalił uderzeniem z okolic pola karnego Gamrot. Goście starali się odrabiać straty, sporo ryzykowali, ale wynik nie uległ zmianie.

3-3 Sebastian Jacak 90+1
Sędziowali: Kamil Kłapa – Daniel Nowak, Michał Tylek (KS Wieliczka). Żółte kartki: Rafał Chlipała, Fabian Nowak.
CRACOVIA: Madejski – Hyla, Pestka (54 Wójcik), Skovgaard, Strózik, Pomietło (54 Wierzbicki), Lachowicz, Biedrzycki, Bochnak (70 Kęska), Bzdyl (76 Gut), Doba (53 Tabor). Trener: Krzysztof Mordak.
LIMANOVIA: Pietrzak – Witek, Maślanka (42 M. Palacz), Czachura, Kurek, Kurczab, Jaworski (60 Jacak), Kurek, Matras (77 Chlipała), Nowak (46 Szabla), K. Palacz (77, Mrożek). Trener: Kamil Kruczek.

Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska – Dalin Myślenice 1-2 (1-0)
1-0 Karol Wątroba 12
1-1 Łukasz Kowalski 81 (karny)
1-2 Michał Ślaski 90+4
Sędziowali: Paweł Opala (Klucze) – Michał Gładys, Franciszek Szwancyber. Żółte kartki: Karol Wątroba, Adrian Kajpust, Krzysztof Świątek (po meczu) – Mateusz Dara, Szyomon Tokarz (po meczu).
KALWARIANKA: Nowak – Boksiński, Kajpust, Valenzuela, Boroń (62 Korczyk), Durda, Buraczek, Madej, Świątek, Wątroba, Palonek (78 Daniel). Trener: Leszek Janiczak.
DALIN: Tokarz – Gunia (68 Chochliński), Jędrzejowski, Kowalski, Rachwał, Supel, Dara (75 Szifer), Ponomarenko (63 Sobala), Ślaski, Myszogląd (80, Rojek), Grzesik (70 Zębala). Trener: Przemysław Senderski.

Wieczysta II Kraków – Wolania Wola Rzędzińska 3-1 (0-1)
0-1 Patryk Pikul 10
1-1 Dawid Linca 46
2-1 Kamil Banachowicz 50
3-1 Mateusz Gamrot 55
Sędziowali: Krystian Chrabąszcz (Brzesko) – Dariusz Sobczyk, Jakub Czekaj. Żółte kartki: Mateusz Gamrot – Jakub Tadel, Szymon Baradziej. Widzów 100.
Wieczysta II: Rajczytkowski – Kitowski (76 Kalemba), Zagrodzki (86 Babral), Bargiel, Pakulski, Linca (85 Słonina), Gamrot, Masternak, Pietras, Wołosik (46 Szewczyk), Banachowicz (85 Bernat). Trener: Łukasz Kubik.
Wolania: Leśniak – Baradziej, Mróz (76 Cichoń), Bodziuch, Tadel, Kozdrój (65 Buras), Kuczek, Burnat (57 Rębacz), Tyl (84 Złotnicki), Osuch (65 Chmielowski), Pikul. Trener: Tomasz Juszczyk.

Watra Białka Tatrzańska – BKS Bochnia 1-0 (1-0)
1-0 Mateusz Zębala 37

Sokół Słopnice – Glinik Gorlice 1-3 (1-0)
1-0 Dominik Pach 23
1-1 Tomasz Rząca 53
1-2 Mateusz Michalik 81