JAKO IV LIGA: Glinik nowym liderem

Mamy nowego lidera w JAKO IV lidze! Został nim Glinik Gorlice, który w sobotę wygrał z Lubaniem Maniowy 1-0. Rezerwy Cracovii – po świetnym starcie – w ostatnich tygodniach straciły cały dorobek punktowy (w pewnym momencie miały 7-punktową przewagę). W ostatnich trzech kolejkach Cracovia przegrała dwa mecze (dzisiaj w Pcimiu z Pcimianką) i jeden zremisowała. “Pasy” mają punkt straty do Glinika, ale o jeden mecz rozegrany więcej.

Wyniki 15 kolejki:

Glinik Gorlice – Lubań Maniowy 1-0 (1-0)
1-0 Szymon Stasik 25

Limanovia – Orzeł Ryczów 0-1 (0-0)
0-1 Szymon Gołąb 77

Podhalanin Biecz – Watra Białka Tatrzańska 2-1 (0-1)
0-1 Mikołaj Styrczula 45 (karny)
1-1 Tomasz Magdziarczyk 70
2-1 Jacek Malisz 88

Wolania Wola Rzędzińska – MKS Trzebinia 2-2 (0-0)
1-0
2-0
2-1 Tomasz Wróbel 90
2-2 Kacper Zembol 90+5

Dalin Myślenice – BKS Hal-Mont Bochnia 0-1 (0-0)
0-1 Oleksandr Andrushko 55

Sokół Słopnice – Poprad Muszyna 3-4 (1-1)

Niedziela:
Wieczysta II Kraków – Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 1-2 (0-2)
0-1 Mateusz Daniel 3
0-2 Tomasz Palonek 43
1-2 Przemysław Bargiel 75
Sędziowali: Kacper Dyrek, Łukasz Kogut i Stefan Mac (Nowy Sącz). Żółte kartki: Babral, Kalemba, Pietras (2) – Durda, Boksiński, Wątroba. Czerwona kartka: Pietras (druga żółta, 84 min). Widzów 200.
WIECZYSTA II: Mielcarz – Kitowski, Kalemba, Pietras, Babral (46 Słonina), Guzik, Gamrot, Wołosik (46 Zagrodzki), Pakulski (86 Maciej Pazdan), Bargiel, Skoczeń.
KALWARIANKA: Dyrga – Korczyk, Boksiński, Rodrigo, Waligóra (86 Boroń), Świątek, Buraczek, Durda (69 Wątroba), Daniel, Piotrowski, Palonek (86 Madej).

Faworyzowany zespół z Kalwarii Zebrzydowskiej odniósł zasłużone zwycięstwo, choć mógł też ponieść karę za ogromną nieskuteczność. W pierwszej połowie podopieczni Leszka Janiczaka błyskawicznie wyszli na prowadzenie, gdy zespołową akcję na lewej flance wykończył uderzeniem do pustej bramki Mateusz Daniel. Potem dwie sytuacje zmarnował Tomasz Palonek i dopiero za trzecim razem wpisał się na listę strzelców mijając Oskara Mielcarza i kierując piłkę do bramki.
Początek drugiej połowy także dla Kalwarianki, najpierw Mielcarz odbił piłkę po uderzeniu Daniela, a futbolówka po uderzeniu z dystansu Krzysztof Świątka odbiła się od słupka. Gospodarze “wrócili do gry” po indywidualnej akcji zakończonej skutecznym uderzeniem przez Przemysława Bargiela. Wieczysta II miała okazje nawet wygrać to spotkanie, ale po uderzeniu Kacpra Zagrodzkiego piłka nieznacznie minęła bramkę, natomiast po strzale Macieja Pazdana w doliczonym czasie gry na posterunku był bramkarz Kalwarianki.

Bruk-Bet Termalica II Nieciecza – LKS Jawiszowice 0-4 (0-3)
0-1 Krystian Kawka 29
0-2 Przemysław Pitry 40
0-2 Dawid Nagi 43
0-4 Remigiusz Borkała 57

Pcimianka Pcim – KS Cracovia II 1-0 (0-0)
1-0 Pavlo Pavlenko 90+