LIGA EUROPY. Dwubramkowa zaliczka Białej Gwiazdy (FOTO)

Wisła Kraków pokonała 2-0 wicemistrza Kosowa, Llapi Podujevo, w I rundzie kwalifikacji Ligi Europy. Rewanż: 18 lipca o godz. 16:30 w Kosowie.

Liga Europy, I runda kwalifikacji
11.07.2024: Wisła Kraków – Llapi Podujevo 2-0 (1-0)
1-0 Igor Sapała 2
2-0 Angel Rodado 90+5
Sędziował Marc Nagtegaal (Holandia). Żółte kartki: Jaroch, Sukiennicki – Ramadani, Namani, Musolli, Huseini, Burim. Czerwona kartka: Batatina (trener Llapi). Widzów 24 403.
WISŁA: Chichkan – Jaroch, Uryga, Colley, Mikulec – Sapała (68 Młyński), Carbo – Baena (81 Kiakos), Gogół (68 Dziedzic), Sukiennicki – Rodado.
LLAPI: Avdyli – Rama, I. Krasniqi, Ahmeti (78 Peci), Vokrri, Huseini – Baftiu, Blakcori (78 Bytyqi), Ramadani (46 Musolli), Namani – Januzi (73 Gashijan).

Mecz zaczął się wspaniale dla krakowian. W 2. minucie, po długim wrzucie Jarocha z autu, rywale wybili piłkę przed pole karne, a Sapała strzałem od słupka, w długi róg, dał gospodarzom prowadzenie.

W 52. minucie powinno być 2-0. Po strzale Rodado bramkarz odbił futbolówkę do boku, ale Baena w stuprocentowej sytuacji trafił zamiast do pustej bramki w poprzeczkę.

Goście próbowali szczęścia z kontry, ale bez powodzenia.

W doliczonym czasie, po wrzutce z kornera Uryga główkował w poprzeczkę. Piłka dotarła następnie do Rodado, który z prawej strony zaskoczył golkipera uderzeniem w krótki róg.

Zdjęcia: GRZEGORZ WAJDA