✝ KAZIMIERZ CHMIELOWSKI (65)
Niegdyś bardzo popularny zawodnik Clepardii (wychowanek) i Garbarni, której przez kilka sezonów był czołowym napastnikiem. Spokrewniony z Kazimierzem Kościelnym.
✝ TEOFIL CIENKOSZ (78)
Ceniony operator telewizyjny, który na taśmie filmowej uwiecznił tysiące meczów. W krakowskim OTV na Krzemionkach długo współpracował z cenionym komentatorem, Andrzejem Szelągiem. Filip miał na twarzy wypisany uśmiech, a w sercu nosił życzliwość.
✝ ALEKSANDER CIMER (84)
Były zawodnik i trener Kalwarianki, przez 21 lat prezes Podokręgu Piłki Nożnej Wadowice (1991-2012), później wyróżniony godnością prezesa honorowego Podokręgu Wadowice. Były członek Zarządu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.
✝ EUGENIUSZ FORNALCZYK (83)
Filar piłkarskiej drużyny Beskidu Andrychów, później ceniony szkoleniowiec. Był trenerem BKS Stal Bielsko, a także m.in. Skawy Wadowice, Garbarza Zembrzyce, Kalwarianki, Leskowca Rzyki.
✝ WŁODZIMIERZ HUK (70)
Niewielu było spikerów, którzy równie jak On potrafili tak doskonale kreować widowiska sportowe. Jeszcze za życia określano Włodka legendą Suchych Stawów, bowiem przez dekady był blisko największych sukcesów potężnego wówczas Hutnika.
✝ ANDRZEJ IWAN (63)
Był wychowankiem Wandy Kraków, skąd przeniósł się do Wisły Kraków. Zdobył z nią mistrzostwo Polski w 1978 r. Występował też w Górniku Zabrze i kilku zagranicznych klubach. Brązowy medalista piłkarskich MŚ ’82, uczestnik MŚ ’78. W reprezentacji Polski wystąpił 29 razy, strzelił 11 goli. Jako junior brązowy medalista ME ’78.
✝ WIESŁAW JACH (79)
Wartościowy zawodnik, który w połowie lat 60. ubiegłego wieku bronił barw wówczas drugoligowej Victorii Jaworzno. Grał ponadto w Górniku Jaworzno, Targowiance, Czarnochowicach i Górniku Wieliczka. Był cenionym trenerem, ponadto aktywnie działał w Radzie Seniorów Podokręgu Piłki Nożnej w Wieliczce.
✝ ALEKSANDRA KONOPELSKA (94)
Była Postacią o ciekawym życiorysie, lubianą i cenioną w piłkarskim środowisku. Mało kto wie, że Jej autorstwa był tytuł „Tempo”, jakże ceniony na rynku prasy sportowej.
✝ ADAM KOWAL (79)
Zaangażowany działacz sportowy, który szczególne zasługi wniósł w Zrywie Szarów. W ostatnich latach był tam prezesem.
✝ JERZY LESZCZYŃSKI (77)
Wieloletni działacz PZPN, MZPN i OZPN Nowy Sącz, były kierownik pierwszej drużyny i wiceprezes Klubu Sportowego Sandecja, a także wiceprezes MZPN Podokręgu Nowy Sącz i prezes Rady Seniorów.
✝ ZBIGNIEW MACAŁA (73)
Niegdyś bardzo popularny i bramkostrzelny napastnik Garbarni i Cracovii. Odszedł wskutek nieuleczalnej choroby, która w ostatnich miesiącach bardzo Mu dawała się we znaki.
✝ KRZYSZTOF MRÓWKA (64)
Absolwent prawa UJ, wybrał jednak karierę dziennikarską. Pracował m.in. w nieistniejącym już dzienniku sportowym „Tempo”, „Gazecie Wyborczej”, TV Wizja, Canal+, a następnie w „Gazecie Krakowskiej” i „Gazecie Giełdy i Inwestorów Parkiet”. Od 2007 w Interii, gdzie przez wiele lat kierował serwisem Interia Biznes. Jego ukochanym klubem była Wisła, fascynował się ligą angielską, której był wybitnym ekspertem.
✝ RYSZARD NIEMIEC (84)
Prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej siedmiu kadencji, Honorowy Prezes MZPN, były członek Zarządu PZPN, wybitny dziennikarz – były redaktor naczelny „Dziennika Polskiego”, „Gazety Krakowskiej” i „Tempa”. Laureat wielu konkursów reporterskich, dwukrotnie „Złotego Pióra (1979 i 1985) Klubu Dziennikarzy Sportowych. Znakomity felietonista publikujący teksty na łamach wielu cenionych tytułów. Podwójny absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego (na wydziałach filozoficzno-historycznym i filologii polskiej). Postać absolutnie wybitna.
✝ STANISŁAW OGORZAŁY (75)
Przez całe życie związany z Sandecją Nowy Sącz. Wierny był jej jako wieloletni bramkarz. Z sądeckim klubem wiązały się także jego największe sukcesy trenerskie.
✝ RYSZARD PER (68)
Jako zawodnik Cracovii w wieku 15 lat i 321 dni zadebiutował w II lidze… Reprezentant Polski juniorów i U-23. W barwach Stali Mielec dwukrotny mistrz kraju. Podejmował trenerskie próby w Naprzodzie Jędrzejów i Słomniczance, zdobył uprawnienia arbitra piłkarskiego i prowadził mecze do III ligi włącznie.
✝ TADEUSZ PIOTROWSKI (76)
Wychowanek Krakusa, ale najbardziej był znany z gry w Cracovii, w sezonie 1969/70 występującej w najwyższej klasie rozgrywkowej. Przez wiele lat pracował jako trener (m.in. Kabel, Górnik Wieliczka, Garbarnia, a przede wszystkim Puszcza Niepołomice), ponadto Polonia Milwaukee w USA i kilka klubów norweskich. Wespół z Michałem Królikowskim bardzo udanie prowadził reprezentację Małopolski w jednej z edycji UEFA Regions’ Cup.
✝ CZESŁAW STUDNICKI (79)
Jeszcze jeden „wiślak”, którego piłka słuchała. Świetny technicznie, bronił barw „Białej Gwiazdy” w latach 1961–1973. Partycypował w zdobyciu Pucharu Polski, które było poprzedzone wicemistrzostwem kraju. Kiedy w 1973 opuszczał stadion przy ul. Reymonta, jeśli wierzyć statystykom, miał w dorobku 298 meczów i 43 gole w wiślackich barwach.
✝ ZBIGNIEW TWARÓG (60)
Były zawodnik Limanovii, były sędzia piłkarski i działacz społeczny. Był członkiem zarządu MKS Limanovia, także przewodniczącym Rady Trenerów Podokręgu Piłki Nożnej w Limanowej, pełnił też funkcję przewodniczącego Komisji Gier i Dyscypliny, a w latach 1997–2000 członka zarządu OZPN w Nowym Sączu.
✝ ARTUR ZDUNEK (71)
Był wartościowym zawodnikiem Garbarni Kraków, która stanowiła Jego macierzysty klub. Do ostatnich chwil regularnie pojawiał się na Rydlówce podczas meczów „Brązowych”.
Cześć Ich Pamięci!
Hits: 301