PODOKRĘG WADOWICE. Puchar dla Beskidu

Beskid Andrychów wygrał PP w Podokręgu Wadowice

Podokręg Piłki Nożnej MZPN w Wadowicach zakończył rozgrywki Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu w sezonie 2024/2025. W finałowym spotkaniu, rozegranym w Andrychowie, spotkały się IV-ligowe zespoły miejscowego Beskidu i Orła Ryczów. Zwyciężyli gospodarze 1-0 awansując do rozgrywek wojewódzkich Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

25.09.2024: Beskid Andrychów – Orzeł Ryczów 1-0 (1-0)
1-0 Rostyslav Shkitun 27
BESKID: Wolanin, Sarnecki, Mizera, Kaczmarczyk, Stańczyk (90 Wróblewski), Koryga, Koim, Matysek (57 Iwanicki), Shkitun, Kasiński, Kramarz.
ORZEŁ: Nazimek, Kosiba, Kura, Surówka (46 Kuczak), Szewczyk (64 Klepacki), Smagło, Ostafin (46 Prochownik), Gołąb (70 Wojtysko), Zając, Seweryn, Mizia (62 Konieczny).

Jedynego gola strzelił w 27. minucie Rostyslav Shkitun, wykorzystując sytuację sam na sam. Andrychowianie od 32. minuty grali w dziesiątkę, gdyż czerwoną kartkę (za 2 żółte) zobaczył Bartłomiej Koryga. Bramkarz Beskidu Dawid Wolanin obronił w 44. minucie rzut karny wykonywany przez Michała Szewczyka.

Przedstawiciele Podokręgu Piłki Nożnej MZPN w Wadowicach, z prezesem Henrykiem Sochackim na czele, wręczyli drużynom okazałe pamiątkowe puchary oraz vouchery na zakup sprzętu sportowego. (ZS)