Pożegnanie z UEFA Regions’ Cup (GALERIA, FILM)

Wiktor Kołodziej (w czerwonej koszulce) nie wykorzystał tej okazji. Fot. Dorota Dusik

Reprezentacja Amatorów Małopolskiego Związku Piłki Nożnej zakończyła swój udział w 13. edycji UEFA Regions’ Cup. Podopieczni Jacka Matyi po wyjazdowym zwycięstwie 1-0 nad Lubelskim ZPN, przegrali dziś w Chrzanowie 0-2 z Podkarpackim ZPN, który wcześniej wygrał 4-2 z lublinianami i to reprezentanci Podkarpacia awansowali do ogólnopolskiego turnieju finałowego.

Dodajmy, że mecz, który z powodu wtorkowej ulewy ze stadionu Garbarni został przeniesiony na sztuczną murawę chrzanowskiego Miejskiego Centrum Sportu był emocjonujący do samego końca. Gospodarzy w grze przez długi czas utrzymywał bowiem Sebastian Ropek. Bramkarz Wiślan Jaśkowice nie tylko w 23. minucie wygrał pojedynek z napastnikiem rywali i pewnie wyłapywał strzały z dalszej odległości, to jeszcze w 57. minucie obronił rzut karny, wykonywany przez Konrada Bucia.

Dzięki temu do 86. minuty Małopolanie byli w grze o awans, a nadzieje podbudował Wiktor Kołodziej, którego wejście wyraźnie ożywiło grę ofensywną naszej drużyny, potrzebującej zwycięstwa, żeby przejść do dalszych rozgrywek. Dlatego w ostatnich minutach do ataku, kosztem osłabienia obrony, został przesunięty… stoper Damian Matyja. Ryzyko się jednak nie opłaciło, bo w 86. minucie goście wykorzystując błąd zdobyli pierwszego gola – z 14. metra strzelał Kamil Dębisz, a rykoszet od Jakuba Smagły zmylił bramkarza. W 90. minucie przyjezdni wyprowadzili jeszcze jedną kontrę i wbiegający samotnie z lewego skrzydła w pole karne Karol Wajs huknął pod poprzeczkę pieczętując sukces zespołu z Podkarpacia.

— No cóż, w konfrontacji z Podkarpackim Związkiem Piłki Nożnej niestety ulegliśmy 0-2 – podsumował mecz trener Jacek Matyja. – Ja chciałbym ze swojej strony bardzo serdecznie podziękować chłopakom za bardzo ambitną walkę. Naprawdę wykazali się dużą chęcią gry. Gdybyśmy lepiej sfinalizowali sytuacje, które mieliśmy i gdybyśmy mieli planowany skład, bo zabrakło choćby kapitana Adama Palarczyka, który jako strażak walcząc ze skutkami powodzi w przeddzień meczu nabawił się urazu, to może by ten mecz wyglądał inaczej. Musieliśmy wygrać, więc w końcówce zaryzykowaliśmy przesuwając obrońcę do ataku, bo nie było czego bronić tylko musieliśmy zaatakować. Chciałem podwyższyć atak i graliśmy piłki za obrońców gości, ale nic nam to nie dało. Poszliśmy va banque, ale się nie udało. Wynik jednak jest taki jaki jest, więc gratuluję zwycięzcom, a nasza gra w tej edycji dobiegła końca.

— Oglądaliśmy wraz z wiceprezesem Jerzym Nagawieckim i trenerem koordynatorem Krzysztofem Szopą mecze w Lublinie i Chrzanowie. Jesteśmy zgodni w ocenie: naszym zawodnikom należą się podziękowania za walkę, ambicję, zaangażowanie i godne reprezentowanie Małopolski. Do końca walczyli o awans. Osobiście jestem pełen podziwu dla piłkarzy Beskidu – Wiktora Kołodzieja i Patryka Koima, którzy dzień wcześniej zaliczyli 120-minutowy występ w finale Pucharu Polski, a dziś zagrali pół meczu z Podkarpaciem – powiedział prezes MZPN Ryszard Kołtun.

UEFA Regions’ Cup, eliminacje makroregionu południowo-wschodniego:
Małopolski Związek Piłki Nożnej – Podkarpacki Związek Piłki Nożnej 0-2 (0-0)
0-1 Kamil Dębisz 86
0-2 Karol Wajs 90
Sędziowali: Radosław Zielonka oraz Konrad Śnioch i Piotr Pydys (KS ŚZPN w Kielcach). Żółte kartki: Ropek, Ostafin – Gajdek, Matofij, Słysz.
Małopolski ZPN: Sebastian Ropek – Dariusz Rajczyk, Jakub Jędrzejowski, Damian Matyja, Grzegorz Silczuk (63. Bartłomiej Gruszkowski) – Adrian Wójcik (45. Wiktor Kołodziej), Jakub Smagło, Grzegorz Misiura (78. Dawid Serafin), Bartłomiej Ostafin – Kacper Kęska (66. Kamil Siwiec), Jakub Seweryn (45. Patryk Koim). Trenerzy Jacek Matyja i Łukasz Szewczyk.
Podkarpacki ZPN: Kamil Dybski – Szymon Słysz (90. Kamil Janas), Marcin Sobol, Mateusz Gul, Krystian Wilk – Jakub Smoleń (76. Karol Wajs), Grzegorz Janiczak, Jakub Siedlecki (45. Kamil Matofij), Konrad Buć (68. Hubert Sępiarski), Oskar Majda (76. Kamil Dębisz) – Adrian Nowak (45. Aleksander Gajdek). Trener Dariusz Liana.