PUCHAR GÓRSKIEGO. O włos od strefy medalowej

Reprezentacja chłopców U-13 Małopolskiego Związku Piłki Nożnej zakończyła udział w finałowym turnieju mistrzostw Polski o Puchar im. Kazimierza Górskiego na miejscach 5-8. Gospodarzem zawodów był Wielkopolski Związek Piłki Nożnej.

Pierwszy raz mistrzostwa w tej kategoorii wiekowej odbywają się bez strefowych eliminacji. Wszystkie 16 wojewódzkich reprezentacji podzielonych zostało na cztery grupy, których zwycięzcy uzyskiwali awans do strefy medalowej. Podopieczni Mateusza Nawoja, Krystiana Pacia i Adriana Pietraszki rywalizowali z ekipami Śląskiego ZPN, Podlaskiego ZPN i Lubuskiego ZPN. Odnieśli dwa zwycięstwa, nad Lubuskim ZPN 7-0 i Podlaskim ZPN 5-2 oraz ulegli 2-4 drużynie Śląska, która z kompletem zwycięstw awansowała do półfinału. Wszystkie mecze rozegrano na stadionie w Czerniejewie.

• Nowa formuła mistrzostw jest ciekawa, choć sportowy poziom bardzo zróżnicowany – mówi opiekun Kadry Małopolski Mateusz Nawój. – Z reprezentacjami Podlasia i województwa lubuskiego wygraliśy bardzo pewnie, tak naprawdę o wszystkim decydował mecz ze Śląskiem. W nim w pierwszej połowie mieliśmy przewagę, ale zmarnowaliśmy kilka bardzo dobrych okazji i na przerwę udawaliśmy się remisując 1-1. W drugiej połowie przewaga fizyczna naszych rywali zrobiła swoje. Szkoda, że nie rozgrywano ćwierćfinałów, ale regulamin był znany. Jestem dumny z zawodników, bo pokazali, że potrafią grać w piłkę. Staraliśmy się rozgrywać, wymieniać sporo podań i w ten sposób stwarzać bramkowe okazje. Razem ze sztabem poświęciliśmy wiele pracy nad selekcją, sporo czasu spędziliśmy w samochodach, by obserwować potencjalnych kadrowiczów. W naszych notesach jest ponad 300 zawodników, mamy nadzieję, że to grupa zawodników, która za rok awansuje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i da małopolskiej piłce wiele radości.

Mistrzostwo Polski zdobyła reprezentacja Mazowieckiego ZPN-u, która w finale pokonała Śląski ZPN 6-4. Podium uzupełnił Wielkopolski ZPN (9-2 w meczu o brąz z Zachodniopomorskim ZPN-em). (P)

Wyniki naszej grupy:
Małopolski ZPN – Podlaski ZPN 5-2, Śląski ZPN – Lubuski ZPN 9-1, Małopolski ZPN – Śląski ZPN 2-4, Podlaski ZPN – Lubuski ZPN 4-3, Małopolski ZPN – Lubuski ZPN 7-0, Śląski ZPN – Podlaski ZPN 8-1. Kolejność: 1. Śląski ZPN 9 pkt, 2. Małopolski ZPN 6, 3. Podlaski ZPN 3, 4. Lubuski ZPN 0.
MAŁOPOLSKI ZPN: Mateusz Konarczyk, Franciszek Szpil, Alan Wąchała, Miłosz Kowalczyk, Borys Podolecki, Mateusz Mazik, Antoni Kułaj, Wojciech Kaczka, Michał Maślanka, Kacper Rumian, Natan Dziurdzia, Błażej Kochański, Grzegorz Groń, Szymon Jarczyk, Filip Furgała, Michał Kucała, Andrzej Bałuszek, Adam Król. (P)