Przed nami ostatnie dni zapisów do XXIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – termin mija ostatecznie we wtorek 28 lutego 2023 roku.
Trenerze! Zawodniku! Uczniu! Rodzicu! Nauczycielu! Dyrektorze!
Sprawdź, czy Twoja szkoła zapisała się do Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”
Listę wszystkich szkół, które do dziś zapisały się do Turnieju można pobrać tutaj -> lista.pdf
Jeśli Twojej szkoły nie ma na liście poproś pilnie pracownika szkoły, aby dokonał zgłoszenia. Jak to zrobić? Instrukcja zgłaszania dostępna jest tutaj -> https://www.laczynaspilka.pl/zpodworkanastadion/aktualnosci/xxiii-edycja/jak-zglosic-druzyne-do-turnieju-z-podworka-na-stadion-o-puchar-tymbarku
Pamiętaj, że termin zgłoszeń mija ostatecznie we wtorek 28 lutego 2023 roku.
Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” dzięki dużemu zaangażowaniu środowiska piłkarskiego i firmy MASPEX (właściciel marki Tymbark) od lat jest bardzo atrakcyjnym Turniejem, w którym chcą brać udział tysiące dzieci w całej Polsce. Na dziś liczba zapisanych drużyn jest już większa niż zeszłym roku, co pokazuje że Turniej cieszy się coraz większą popularnością. Chcemy, aby Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” trafił do jak największej liczby szkół tak, żeby dzieci z każdej miejscowości w Polsce miały szansę wziąć w nim udział.
Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największy Turniej piłkarski dla dzieci w Europie. Biorą w nim udział drużyny ze szkół podstawowych w następujących kategoriach:
- dziewczęta U-12 (roczniki 2011 i 2012)
- chłopcy U-12 (roczniki 2011 i 2012)
- dziewczęta U-10 (roczniki 2013 i 2014)
- chłopcy U-10 (roczniki 2013 i 2014)
- dziewczęta U-8 (roczniki 2015 i 2016)
- chłopcy U-8 (roczniki 2015 i 2016)
Wszystkie zgłoszone drużyny najpierw rozgrywają eliminacje gminne (marzec-kwiecień), następnie odbywa się etap powiatowy (kwiecień) oraz Finał Wojewódzki (maj). Najlepsze drużyny z każdego województwa w kategoriach U-12 i U-10 wezmą udział w Finale Ogólnopolskim w Warszawie. Mecze finałowe zostaną rozegrane na Stadionie Narodowym w Warszawie. Nagrodą główną jest wyjazd na mecz reprezentacji Polski na stadionie PGE Narodowym oraz spotkanie z jej piłkarzami i sztabem.
Więcej informacji o Turnieju na stronie https://www.laczynaspilka.pl/zpodworkanastadion/
Masz pytania? Skontaktuj się z nami -> https://www.laczynaspilka.pl/zpodworkanastadion/kontakt
Regulamin Turnieju: https://www.laczynaspilka.pl/zpodworkanastadion/pliki-do-pobrania
Dlaczego warto zgłosić drużynę do Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”? Oto 5 powodów
1. To Turniej równych szans
Turniej rozpoczyna się od etapów regionalnych – gminnych i powiatowych. Udział w nich biorą drużyny z aż 95% powiatów w Polsce. Nieważne, czy pochodzisz z dużego, wojewódzkiego miasta czy z niewielkiej miejscowości, wszyscy uczestnicy rozgrywek mają takie same szanse na udział w ogólnopolskich finałach. W minionej edycji Turnieju w finale w Warszawie wystąpiły drużyny m.in. z Gubina (16 tys. mieszkańców), Żórawiny (2,5 tys. mieszkańców), Idzbarku (550 mieszkańców) czy Sławy (4 tys. mieszkańców).
– Jesteśmy z małej miejscowości, trenuje u nas 16 chłopców o różnym potencjale piłkarskim. Jedni kochają piłkę, a inni przychodzą, bo im się nudzi. Jednak dzięki Turniejowi wszyscy zrozumieli, że chcą jeszcze więcej trenować i rozwijać się piłkarsko. To było dla nich wielkie przeżycie. Warto było się zapisać – powiedział Krystian Stanios, trener grupy ze Szkoły Podstawowej w Przechlewie (3 tys. mieszkańców), która w XXII edycji zajęła 9. miejsce w Polsce w kategorii U10.
2. Udział nic nie kosztuje
„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to inicjatywa niekomercyjna, a więc nieodpłatna zarówno dla uczestniczących szkół, jak i dla dzieci. Chłopcy i dziewczynki mogą przeżyć wspaniałe, piłkarskie emocje, a rodzice i nauczyciele nie ponoszą za to żadnych opłat.
– Rolą Turnieju jest upowszechnianie piłki nożnej wśród dzieci. Wierzymy, że dzięki udziałowi w rozgrywkach dzieci kochające piłkę nożną znajdą jeszcze większą motywację do trenowania, a te, dla których to dopiero pierwszy kontakt z futbolem na zorganizowanym poziomie, odnajdą w grze nową pasję i będą kontynuować piłkarską przygodę w swoich lokalnych klubach – wyjaśnia Adam Kaźmierczak, wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego.
3. To cenna lekcja dla dzieci
Myślą przewodnią Turnieju jest czerpanie radości z gry w duchu wzajemnego szacunku i zdrowej, sportowej rywalizacji. Choć nagrody są atrakcyjne i warto się o nie postarać, najważniejsza jest dobra zabawa i nauka. Dzięki udziałowi z rozgrywkach, dzieci poznają wartość, jaką niesie za sobą współpraca w grupie i uczą się panowania nad emocjami. Bardzo ważne jest też zrozumienie zasad fair play, w czym pomaga specjalny system „zielonych kartek”.
Sędziowie prowadzący mecze w Turnieju zostawiają żółte i czerwone kartoniki w szatni, a na boisko zabierają tylko takie w kolorze zielonym. Pokazują je zawodnikom i zawodniczkom, którzy w czasie gry wyróżnili się uczciwym czy grzecznym zachowaniem – na przykład wybiją piłkę na aut, gdy jednego z przeciwników boli noga i nie może kontynuować gry.
W Finale Ogólnopolskim wręczana jest również Nagroda Fair Play dla drużyny, która otrzyma najwięcej zielonych kartek. Dzięki temu dzieci uczą się, że warto odznaczać się dobrym zachowaniem.
4. Zwycięzcy poznają swoich idoli
Zachętą do jak największych, boiskowych wysiłków jest wyjątkowa nagroda główna. Zawodnicy najlepszych drużyn Turnieju spotkają się bowiem z piłkarzami reprezentacji Polski, a następnie obejrzą mecz naszej kadry prosto z trybun stadionu PGE Narodowego.
W 2022 roku w swoich kategoriach zwyciężyli chłopcy z SP 18 Mamy Talenty Olsztyn (U10) i SP 5 Gdańsk (U12) oraz dziewczynki z UKKS Katowice (U10) i Beniaminka Krosno (U12). Oprócz spotkania z idolami i oglądania meczu, dzieci w ramach nagrody wzięły udział w treningu z trenerami młodzieżowych reprezentacji Polski.
– Każdy z etapów nagrody to dla dzieci nie tylko piękne emocje, ale także bezcenne doświadczenie i motywacja do dalszych treningów. Dzięki spotkaniu z kadrą i udziałowi w zajęciach, chłopcy i dziewczynki zobaczyli w jakim miejscu mogą się kiedyś znaleźć – podkreśla Maciej Kostrzewa, trener SP5 Gdańsk.
5. Można postawić pierwszy krok w kierunku gry w reprezentacji Polski
Chyba każdy młody adept piłki nożnej marzy, by za kilka lat, gdy już dorośnie, zagrać w reprezentacji Polski. „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to znakomita okazja, by postawić na tej drodze pierwszy, duży krok. Mecze w etapach wojewódzkich i ogólnopolskich Turnieju oglądają bowiem trenerzy Polskiego Związku Piłki Nożnej, którzy obserwują utalentowanych chłopców i dziewczynki pod kątem powołań na obozy Akademii Młodych Orłów czy – w przyszłości – młodzieżowych reprezentacji Polski.
Przez 23 lata Turnieju, w kadrach młodzieżowych na różnych szczeblach i w seniorskich reprezentacjach Polski występowało już wielu jego byłych uczestników i uczestniczek, m.in. Ewa Pajor (VfL Wolfsburg) i Paulina Dudek (PSG) czy Piotr Zieliński (SSC Napoli) i Sebastian Szymański (Feyenoord Rotterdam), Jakub Kiwior (Arsenal) czy Arkadiusz Milik (Juventus) – uczestnicy ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w Katarze.
Hits: 16