Sezon 2021/2022

  Juniorki młodsze U-17  
Zgłosiło się pięć drużyn: Prądniczanka Kraków, Naprzód Sobolów, Respekt Myślenice, MKS Tarnovia, Bronowianka Kraków.
30 lipca 2021 r. wycofała się Tarnovia, a 25 sierpnia 2021 r. Prądniczanka.
Awans po rundzie wiosennej 2022 (jesienią i wiosną mecze systemem każdy z każdym). Najlepszy zespół po dwóch rundach będzie uczestniczył w czerwcu 2022 r. w dwustopniowych barażach o 4 miejsca w Centralnej Lidze Juniorek.
W rozgrywkach wojewódzkich mogą brać udział wyłącznie zawodniczki urodzone w latach 2005-2007.
Dopuszcza się możliwość uprawnienia do gry i udziału w rozgrywkach zawodniczek starszych, tj. urodzonych w 2004 r., przy czym w każdym meczu MZPN i CLJ U-17, w danej drużynie, będą mogły występować równocześnie na boisku tylko 3 takie zawodniczki.

Runda jesienna (terminy do ustalenia i wpisania w Extranecie)
1. kolejka - 11/12.09.2021
Bronowianka - Respekt 5-0 9.09.2021, godz. 17.00
Naprzód - pauza

2. kolejka - 25/26.09.2021
Respekt - pauza
Bronowianka - Naprzód 3-2  30.09.2021, godz. 16.30

3. kolejka - 9/10.10.2021
Naprzód - Respekt 4-2  5.10.2021, godz. 16.30
pauza - Bronowianka

Runda rewanżowa na wiosnę

Podczas rozgrywek Małpolskiej Ligi Juniorek U-17 obowiązują następujące zasady punktowania:
• za zwycięstwo w meczu drużyna otrzymuje 3 pkt,
• za mecz nierozstrzygnięty (remis) 1 pkt,
• za przegraną 0 pkt.
II. W rozgrywkach kolejność zespołów w tabeli ustala się według liczby zdobytych punktów.
W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez dwie lub więcej drużyn, o zajętym miejscu decydują:
1) Przy dwóch zespołach:
a. liczba zdobytych punktów w spotkaniach między tymi drużynami,
b. przy równej liczbie punktów korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn,
c. przy dalszej równości, korzystniejsza różnica bramek w spotkaniach w danym sezonie,
d. przy dalszej równości, większa liczba bramek zdobytych w spotkaniach w danym sezonie,
e. przy dalszej równości, większa liczba zwycięskich meczów w danym sezonie,
f. przy dalszej równości, większa liczba zwycięskich meczów na wyjeździe w danym sezonie.
2) Przy więcej niż dwóch zespołach stosuje się kolejno zasady określone w pkt 1) wyłącznie między zainteresowanymi drużynami.
3) postanowienia ust. 1 mają zastosowanie wyłącznie w sytuacji rozegrania wszystkich zaplanowanych meczów pomiędzy zainteresowanymi drużynami.
III. W sytuacji braku możliwości zakończenia rozgrywek spowodowanej siłą wyższą, która nastąpi po rozegraniu 50% lub więcej zaplanowanych kolejek jako tabelę końcową przyjmuje się tabelę po ostatniej rozegranej kolejce, przy założeniu, iż wszystkie zaległe mecze tej i poprzednich kolejek, które nie odbyły się w terminach wcześniejszych uznaje się za nierozegrane bez przyznawania punktów.
IV. W sytuacji braku możliwości zakończenia rozgrywek spowodowanej siłą wyższą, która nastąpi po rozegraniu mniej niż 50% zaplanowanych kolejek, wyniki dotychczas rozegranych meczów będą anulowane, a kolejność drużyn w tabeli końcowej nie zostanie ustalona.
Powyższe założenia w ślad za Regulaminem Centralnej Ligi Juniorek U-17.

  Trampkarki U-15  
Zgłosiło się 9 drużyn: Skawinka Skawina, UKS 3 Weronica Staszkówka-Jelna II, Ladies Football Academy Targowianka Targowisko, Starówka Nowy Sącz, AKF Wisła Brzeźnica, Tarnovia, Football Success Academy Kraków, AP Przeciszów, Wanda Kraków.
5 sierpnia wycofała się z rozgrywek Starówka Nowy Sącz, a 23 sierpnia Skawinka.
W rozgrywkach wojewódzkich mogą brać udział wyłącznie zawodniczki urodzone w latach 2007-2009.
Do wiosennych rozgrywek CLJ U-15 awansuje po jesieni jedna drużyna, która zajmie 1. miejsce w klasyfikacji końcowej.
System: po dwóch turniejach w grupach, po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy rozegrają dwa turnieje finałowe o awans do CLJ U-15. Pozostałe drużyny zagrają dwa turnieje o miejsca 5-9.
Planowane turnieje kadr wojewódzkich: 24-26.09.2021 Opole, 22-24.10.2021  

Grupa 1: Skawinka, AKF Wisła Brzeźnica, Football Success Academy Kraków, AP Przeciszów
Grupa 2: UKS 3 Weronica Staszkówka-Jelna II, Ladies Football Academy Targowianka Targowisko, Starówka Nowy Sącz, MKS Tarnovia, Wanda Kraków
W związku z wycofaniem się Starówki - zespół Wandy został przesunięty do grupy 2.

Proponowane terminy turniejów: 4-5.09.2021, 18-19.09.2021

Grupa 1: 4.09.2021 Wisła Brzeźnica godz. 13.00 (Brzeźnica, ul. Kościelna 2); 18.09.2021 godz. 13.00 (zbiórka i losowanie o godz. 12:20) AP Przeciszów (Przeciszów, ul. Podlesie 84); 9/10.10.2021 FSA Kraków

Wyniki grupy 1 (4.09.2021 r.) Brzeźnica:
AKF Wisła Brzeźnica - Football Success Academy Kraków 0-1
AP Przeciszów - AKF Wisła Brzeźnica 1-4
Football Success Academy Kraków - AP Przeciszów 9-1

Wyniki grupy 1 (18.09.2021 r.) Przeciszów:
AKF Wisła Brzeźnica - Football Success Academy Kraków 2-0
AP Przeciszów - AKF Wisła Brzeźnica 1-5
Football Success Academy Kraków - AP Przeciszów 3-3

1. Wisła           4   9  11-3  awans
2. FSA             4   7  13-6  awans
3. Przeciszów  4   1    6-21

Grupa 2: 2.10.2021 godz: 10.00 UKS 3 WERONICA Staszkówka Jelna (Moszczenica koło Gorlic, ul. Średnie 6, 38-321 Moszczenica); w przypadku trudnych warunków turniej zostanie przeniesiony na sztuczne boisko Kolejarza Stróże, 9.10.2021 godz. 9:00 Targowianka (32-015 Kłaj, Targowisko 423) 

Wyniki grupy 2 (2.10.2021 r.) Brzeźnica:
UKS 3 Weronika Staszkówka Jelna - Tarnovia 1-0
Targowianka Targowisko - Wanda Kraków 12-0
Tarnovia - Targowianka 1-1
UKS 3 Weronika Staszkówka Jelna - Wanda Kraków 9-0
Tarnovia - Wanda Kraków 16-0
UKS 3 Weronika Staszkówka Jelna - Targowianka Targowisko 0-1

Wyniki grupy 2 (9.10.2021) Targowisko:
Targowianka Targowisko - Wanda Kraków 6-0
Tarnovia - UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna 1-2
Wanda Kraków - UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna 0-5
Targowianka Targowisko - Tarnovia 1-1
Tarnovia - Wanda 5-0
UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna - Targowianka Targowisko 0-0

1. Staszkówka Jelna   6   13   17-2 awans
2. Targowianka            6   12   21-2 awans
3. Tarnovia                   6     8   24-5
4. Wanda                     6     0     0-53

Turnieje finałowe (terminy ustalone przez WG MZPN)
1. turniej: 16.10.2021 r. godz. 9:30 - gospodarz AKF Wisła Brzeźnica (mecze na boiskach w Brzeźnicy i Wielkich Drogach)
2. turniej: 30.10.2021 r., godz. 9:00 - gospodarz FSA, Com-Com Zone, ul. Ptaszyckiego 6

Terminarz 1. turnieju finałowego: Staszkówka - FSA (9:30), Wisła - Targowianka (10:30), FSA - Targowianka (11:30),
Staszkówka - Wisła (12:30), Wisła - FSA (13:30), Targowianka - Staszkówka (14:30).
Wyniki 1. turnieju (16.10.2021): UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna - Football Success Academy Kraków 0-1, AKF Wisła Brzeźnica - Targowianka Targowisko 3-1, FSA - Targowianka 0-0, Staszkówka Jelna - Wisła 0-1, Wisła - FSA 1-1, Targowianka - Staszkówka Jelna 1-0.
Terminarz 2. turnieju finałowego: Wisła - Staszkówka (9:00), Targowianka - FSA (10:00), Staszkówka - FSA (11:00), Wisła - Targowianka (12:00), Targowianka - Staszkówka (13:00), FSA - Wisła (14:00).
Przypominamy, że chociaż nie ma obowiązku, to zachęcamy podczas odprawy technicznej przeprowadzić losowanie kolejności meczów.
UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna ma zapewniony udział w wiosennych rozgrywkach CLJ U-15; w przypadku zajęcia pierwszego miejsca awans uzyska druga drużyna w tabeli.

Wyniki 2. turnieju (30.10.2021): AKF Wisła Brzeźnica - UKS 3 Staszków Jelna 2-0, FSA Kraków - Tagowianka Targowisko 3-0, UKS 3 Staszków Jelna - Targowianka 1-2, FSA Kraków - AKF Wisła Brzeźnica 0-0, FSA Kraków - UKS 3 Staszków Jelna 1-0, AKF Wisła Brzeźnica - Targowianka 5-2.

1. AKF Wisła Brzeźnica   6  14  12-4
2. FSA Kraków                6  12    6-1
3. Targowianka                6    7    6-12
4. Staszkówka Jelna       6    0    1-8
Do wiosennych rozgrywek CLJ U-15 awansuje AKF Wisła Brzeźnica

Zasady:
Mecze odbywają się według ogólnie przyjętych przepisów gry w piłkę nożną (drużyny w składach 11-osobowych, mecze rozgrywane na boiskach pełnowymiarowych, obowiązuje przepis o „spalonym”). Zmiany hokejowe, na rezerwie 7 zawodniczek.
Czas trwania zawodów w turniejach 2x20 minut (lub mniej w przypadku grupy 5-zespołowej).

  Młodziczki U-13  
Zgłosiło się 8 drużyn: Prądniczanka Kraków, AZS UJ Kraków, UKS 3 Weronica Staszkówka-Jelna II, Starówka Nowy Sącz, Okocimski Brzesko, AKF Wisła Brzeźnica, MKS Tarnovia, Football Success Academy Kraków.
W rozgrywkach wojewódzkich mogą brać udział wyłącznie zawodniczki urodzone w latach 2009-2011;
Po dwóch turniejach w grupach, po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy rozegrają dwa turnieje finałowe o awans do rozgrywek strefowych (międzywojewódzkich). Dwa najlepsze zespoły muszą być wyłonione do 30 listopada br. PZPN wymaga, aby w przypadku  prowadzenia rozgrywek systemem turniejowym były przeprowadzone co najmniej 4 turnieje.

Grupa 1: Prądniczanka Kraków, AZS UJ Kraków, AKF Wisła Brzeźnica, Football Success Academy Kraków
Grupa 2: UKS 3 Weronica Staszkówka-Jelna II, Starówka Nowy Sącz, Okocimski Brzesko, Tarnovia

Proponowane terminy turniejów: 28-29.08.2021, 11-12.09.2021
Grupa 1: 28.08.2021 godz. 10.00 FSA Kraków (Com-Com Zone Kraków, ul. Ptaszyckiego); 11.09.2021 godz. 14 Wisła (boisko w Brzeźnicy); 17.10.2021 godz. 12:00 Prądniczanka  (św. Andrzeja Boboli 5)
Na turnieju w Nowej Hucie (28 sierpnia) nie pojawiły się drużyny AZS UJ Kraków, Prądniczanki i Wisły.

Turniej nr 1 - 28.08.2021 w Nowej Hucie. Stawiła się tylko drużyna gospodarzy - Football Success Academy.
Turniej nr 2 - 11.09.2021 w Brzeźnicy. Ponownie nie pojawiły się drużyny AZS UJ Kraków i Prądniczanki, stąd odbył się jeden mecz: Wisła Brzeźnica - Football Success Academy Kraków 0-3. Sędziował jeden z rodziców.
Awans z grupy 1. do turniejów finałowych: Football Success Academy i Wisła Brzeźnica.

Grupa 2: 9.10.2021 godz: 10.00 UKS 3 WERONICA Staszkówka Jelna (Moszczenica k. Gorlic) - zaległy turniej; 17.10.2021 10.00 Okocimski Brzesko (ul. Okocimski 34)

Wyniki grupy 2 (9.10.2021) Moszczenica, turniej nr 1:
Starówka Nowy Sącz - Okocimski Brzesko 1-2
Tarnovia - UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna 2-0
Okocimski Brzesko - UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna 1-8
Starówka Nowy Sącz - Tarnovia 0-6
Tarnovia - Okocimski Brzesko 11-0
UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna - Starówka Nowy Sącz 1-0

Wyniki grupy 2 (17.10.2021) Brzesko, turniej nr 2:
Okocimski Brzesko - Tarnovia 0-12
UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna - Starówka Nowy Sącz 2-2
Okocimski - Starówka 7-3
Staszkówka Jelna - Tarnovia 0-10
Okocimski - Staszkówka Jelna 1-2
Starówka - Tarnovia 0-5

1. Tarnovia                 6   18   46-0
2. Staszkówka Jelna  6   10   13-16
3. Okocimski               6     6   11-37
4. Starówka                6     1     6-23
Awans do turnieju finałowego: Tarnovia i Staszkówka Jelna

Turnieje finałowe (terminy ustalone przez WG MZPN)
1. turniej: 24.10.2021 r. - godz. 9:00 - gospodarz AKF Wisła Brzeźnica 
2. turniej: 7.11.2021 r., godz. 9:00 - gospodarz FSA, Com-Com Zone, ul. Ptaszyckiego 6

Terminarz 1. turnieju finałowego: Tarnovia - AKF Wisła Brzeźnica (9:00), Football Success Academy Kraków - Staszkówka Jelna (9:40), Wisła - UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna (10:20), Tarnovia - Football Success Academy (11:00), Football Success Academy - Wisła (11:40), Staszkówka Jelna - Tarnovia (12:20).
Wyniki 1. turnieju (24.10.2021): Tarnovia - AKF Wisła Brzeźnica 8-0, Football Success Academy Kraków - UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna 0-0, Wisła - UKS 3 Staszkówka Jelna 2-5, Tarnovia - FSA Kraków 3-0, UKS 3 Staszkówka Jelna - Tarnovia 0-4, FSA Kraków - Wisła 3-0 walkower (Wisła nie zebrała drużyny).

Terminarz 2. turnieju finałowego: Football Success Academy - Tarnovia (9:00), Staszkówka Jelna - Wisła (9:40), Tarnovia - Wisła (10:20), Football Success Academy - Staszkówka Jelna (11:00), Staszkówka Jelna - Tarnovia Tarnów (11:40), Wisła - Football Success Academy (12:20).
Przypominamy, że chociaż nie ma obowiązku, to zachęcamy podczas odprawy technicznej przeprowadzić losowanie kolejności meczów.
Wyniki 2. turnieju (7.11.2021): FSA Kraków - Tarnovia 0-1, Tarnovia - UKS 3 Staszkówka Jelna 2-0, FSA Kraków - UKS 3 Staszkówka Jelna 1-0, FSA Kraków - AKF Wisła Brzeźnica 3-0 wo, Tarnovia - AKF Wisła Brzeźnica 3-0 wo, UKS 3 Staszkówka Jelna - AKF Wisła Brzeźnica 3-0 wo. Wisła Brzeźnica wcześniej zapowiedziala, że nie przyjedzie na turniej.

1. Tarnovia                      6   18 21-0
2. FSA Kraków                6   10  7-4
3. Staszkówka Jelna       6     7  8-9
4. AKF Wisła Brzeźnica   6     0  2-25
Awans do turnieju strefowego MP: Tarnovia i FSA Kraków.

Zasady:
Czas gry 2x15 minut. Mecze rozgrywane w składach 9-osobowych (1+8) na boiskach trawiastych lub ze sztuczną nawierzchnią. Dozwolona jest dowolna liczba zmian zawodniczek, tzw. zmiany powrotne w strefie technicznej boiska. Pole gry musi mieć kształt prostokąta. Wyznaczone na boisku ligowym przyjmuje rozmiary pomiędzy polami karnymi: długość 65-73 m, szerokość 55-68 m. Pole karne - 18,32 x 9 m. Rzut z rogu – punkt środkowy pomiędzy linią boczną a linią pola karnego. Bramki 5x2 m ustawione na 16-stce. Piłka nr 4. Po przybyciu drużyn na turniej powinno się odbyć losowanie kolejności meczów. W rozgrywkach mogą brać udział wyłącznie zawodniczki urodzone w latach 2009-2011.

  Orliczki U-11  
W rozgrywkach wojewódzkich mogą brać udział wyłącznie zawodniczki urodzone w latach 2011-2013.

Zgłosiło się 13 drużyn: Prądniczanka Kraków, AZS UJ Kraków, Football Success Academy Kraków, UKS 3 Weronica Staszkówka-Jelna II, AP Przeciszów, Podgórze Kraków, Targowianka, Starówka Nowy Sacz, Radziszowianka Radziszów, AKF Wisła Brzeźnica, MKS Tarnovia, Wierzchosławice, Akademia Wisła Kraków

Turnieje jesienne - po 4 w każdej grupie. Wiosną - w zależności od ilości drużyn - turnieje o miejsca 1-4, 5-8, 9-13
Grupa 1: Prądniczanka Kraków, AZS UJ Kraków, Football Success Academy Kraków, Podgórze Kraków
Grupa 2: UKS 3 Weronica Staszkówka-Jelna II, Targowianka (wycofanie 30 sierpnia 2021 r.), Starówka Nowy Sącz, Tarnovia (wycofanie 2 września 2021 r.), Wierzchosławice
Grupa 3: Akademia Piłkarska Wisła Kraków, AP Przeciszów, Wisła Brzeźnica, Radziszowianka

Proponowane terminy turniejów: 4-5.09.2021, 18-19.09.2021, 9-10.10.2021, 30-31.10.2021

Grupa 1: nowy termin 18.09.2021 godz.: 11.00 Podgórze (Kraków ul. Dekerta 21); 25.09.2021 godz. 9:00 AZS UJ Kraków (sztuczna trawa Clepardii, Kraków, ul. Mackiewicza 14); 10.10.2021 godz. 10:00 Prądniczanka (św. Andrzeja Boboli 5); 30/31.10.2021 FSA Kraków (Com-Com Zone Kraków, ul. Ptaszyckiego);

Wyniki grupy 1
18.09.2021: AZS UJ Kraków - Prądniczanka Kraków 9-0, Football Success Academy Kraków - Podgórze Kraków 2-5, Prądniczanka - Podgórze 1-10, AZS UJ - FSA 6-3, FSA - Prądniczanka 9-4, Podgórze - AZS UJ 4-4.
25.09.2021: FSA - AZS UJ 3-5, AZS UJ - Prądniczanka 11-0, Prądniczanka - FSA 1-15. Podgórze nie przyjechało na turniej.
10.10.2021: Prądniczanka - AZS UJ 0-11, FSA - AZS UJ 1-7, Prądniczanka - FSA 2-4. Podgórze nie przyjechało na turniej.
30.10.2021: Prądniczanka - Podgórze 3-2, AZS UJ Kraków - FSA Kraków 7-3, Podgórze - FSA 2-6, Prądniczanka - AZS UJ 0-3, AZS UJ - Podgórze 5-0, FSA - Prądniczanka 6-1.

Grupa 2: 4.09.2021 godz.: 10.00 UKS 3 WERONICA Staszkówka Jelna (Moszczenica k. Gorlic);
Wyniki (4.09.2021):  
UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna - Starówka Nowy Sącz 0-15. AP Wierzchosławice nie przyjechały (brak uprawnionych zawodniczek w Extranecie).

Starówka zaproponowała zorganizowanie 2. turnieju 26.10.2021 r., ale termin nie odpowiadał Staszkówce Jelnej, a AP Wierzchosławice nie ma uprawnionej w tej kategorii żadnej zawodniczki.

Grupa 3: 5.09.2021 godz.: 10.00 AP Przeciszów (ul. Szkolna); 19.09.2021 godz. 9:00 Wisła Kraków (boisko treningowe, ul. Reymonta); 9.10.2021 godz. 10.00 Radziszowianka (Radziszów, ul. Skawińska 3)

Wyniki grupy 3
5.09.2021: Wisła Kraków - AP Przeciszów 0-2, Radziszowianka Radziszów - AP Przciszów 1-8, Wisła Kraków - Radziszowianka 8-0. Nie przyjechała Wisła Brzeźnica.
19.09.2021: AP Przeciszów - Radziszowianka Radziszów 12-1, Wisła Kraków - AP Przeciszów 1-7, Radziszowianka - Wisła Kraków 0-12. Nie przyjechała Wisła Brzeźnica.
9.10.2021: AP Przeciszów - Wisła Kraków 7-0, AP Przeciszów - Radziszowianka 7-2, Radziszowianka - Wisła Krakó 5-4. Nie przyjechała Wisła Brzeźnica.

Zasady:
Mecze na boiskach o wymiarach orlika, bramki 5x2 m, piłka nr 4, 6+1 zawodniczek, mecze 2x12 minut (w przypadku grupy 5-zespołowej czas można skrócić). Zmiany lotne. W rozgrywkach mogą brać udział wyłącznie zawodniczki urodzone w latach 2011-2013.