U-13. Wygrana z Podkarpaciem, mimo że rywale wykonywali 5 karnych

Równolegle z meczem “olimpijskiej” kadry U-14 swój towarzyski mecz rozegrała w Olkuszu kadra Małopolski U-13, która pokonała rówieśników z Podkarpacia 5-2 (1-0). Mecz miał niecodzienny przebieg, bowiem goście wykonywali aż pięć rzutów karnych, ale wykorzystali… tylko dwa.

Początek meczu należał całkowicie do zespołu z Podkarpacia, który dominował i seryjnie stwarzał bramkowe okazje. Wywalczył też trzy rzuty karne, dwa z nich obronił Filip Furgała, za trzecim razem piłka minęła bramkę. Pod koniec pierwszej połowy Małopolanom udało się przeprowadzić skuteczną akcję, zakończoną ładnym uderzeniem Kacpra Rumana. W drugiej połowie role się odwróciły. To gospodarze zaczęli nadawać ton wydarzeniom na boisku i w ciągu siedmiu minut uzyskali trzy bramki. Goście z Podkarpacia nie dawali za wygraną, tym razem dwa rzuty karne wykorzystał Zaręba, ale tuż przed końcowym gwizdkiem Borys Podolecki przypieczętował zwycięstwo kadry Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Małopolski ZPN – Podkarpacki ZPN 5-2 (1-0)