U-14. Małopolska pokonuje Opole, hat-trick Michała Kucały

Michał Kucała ustrzelił hat-trick. Fot. Alicja Śliwa

Dziś na stadionie w Trzebini reprezentacja Małopolski U-14 chłopców, walcząca o awans do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, pokonała Opolski ZPN 4-0 i z kompletem punktów prowadzi w swojej grupie makroregionalnej.

Ekipa gości stawiła opór, ale głównie w pierwszej połowie. W 5. minucie Paweł Lichoń przestrzelił w dogodnej sytuacji, jak się później okazało, jedynej takiej w całym spotkaniu. Małopolanie zaś mieli przewagę w polu, lecz marnowali bramkowe okazje. Dwie takie miał Michał Kucała, po którego strzałach znakomicie interweniował bramkarz przyjezdnych, natomiast piłka po strzale Franciszka Szpila z rzutu wolnego odbiła się od poprzeczki.

Po zmianie stron gra toczyła się głównie na połowie zespołu z województwa opolskiego. W 47. minucie sędzia przyznał gospodarzom rzut karny, którego pewnym wykonawcą okazał się Tomasz Trzyszczyk. Małopolanie jeszcze przez chwilę grali wciąż nieskutecznie, bowiem dwie okazje zmarnował Kucała, a jedną Szpil. W końcu jednak odblokował się rosły napastnik Małopolskiego ZPN Michał Kucała. Najpierw wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, po chwili posłał futbolówkę do bramki z bardzo ostrego kąta, w końcu skompletował hat-tricka pokonując rezerwowego golkipera gości. Dobrą zmianę dał Maksymilian Okrzes, który miał dwie bramkowe okazje, za pierwszym razem posłał jednak piłkę obok bramki, za drugim górą był bramkarz.

Reprezentację Małopolskiego ZPN czeka jeszcze tej jesieni, pod koniec października, wyjazdowa konfrontacja z drużyną Śląskiego ZPN.

Reprezentacja Małopolskiego ZPN U-14. Fot. Alicja Śliwa

Małopolski ZPN – Opolski ZPN 4-0 (1-0)
1-0 Tomasz Trzyszczyk 47 (karny)
2-0 Michał Kucała 65
3-0 Michał Kucała 67
4-0 Michał Kucała 74
Sędziowali: Paweł Opala, Sebastian Zając, Andrzej Kowal (Chrzanów). Żółte kartki: Wolny, Lichoń, Hawrylów (Opolski ZPN).
MAŁOPOLSKI ZPN: Filip Furgała (73 Andrzej Bałuszek) – Sebastian Surma, Błażej Kochański (23 Wiktor Łącki), Antoni Kułaj, Szymon Jarczyk, Bartłomiej Firszt (49 Jakub Juszczak), Miłosz Kowalczyk, Tomasz Trzyszczyk (65 Mateusz Konarczak), Franciszek Szpil (68 Maksymilian Okrzes), Mateusz Mazik (49 Dawid Kożuch), Michał Kucała.
OPOLSKI ZPN: Oliwier Wierzba (73 Oskar Wengerski) – Mateusz Grendziak, Jakub Begar (73 Igor Bal), Łukasz Torka (73 Sebastian Piotrowski), Maciej Paluch, Piotr Marciniak (57 Mateusz Wolny), Jan Kaleta (68 Mieczysław Kusiak), Paweł Lichoń, Filip Braniewski (65 Tadeusz Rybaczek), Grzegorz Lizoń, Kamil Orłowski (28 Jan Hawrylów).

W innym dzisiejszym meczu: Podkarpacki ZPN – Śląski ZPN 3-3 (1-1). (PAN)