UKS Wisła Kraków z małopolskim Pucharem Polski kobiet

We wtorkowym finale małopolskiego Pucharu Polski kobiet UKS Wisła Kraków (II liga) wygrała z Targowianką Targowisko (IV liga) 9-1 (4-1). Mecz rozegrany został na sztucznej trawie Uczelnianego Centrum Sportowo-Rekreacyjnego UJ w Krakowie przy ul. Gronostajowej 12.

Po meczu puchary oraz czeki od PZPN i MZPN wręczył prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej – Ryszard Kołtun.

Przed rokiem Wisła po wyrównanym spotkaniu uległa UKS 3 Weronica Staszkówka/Jelna II 3-4. Tym razem mecz był jednostronny, a o dominacji wiślaczek świadczy końcowy wynik. Początek był bardzo udany dla “Białej Gwiazdy”, która w 10 minucie prowadziła 2-0 po szkolnych błędach bramkarki. Wprawdzie Anna Zabagło ładnym strzałem w dalszy róg pozwoliła Targowiance złapać kontakt, ale to było wszystko, na co tego wieczoru było stać młodziutki zespół. W podstawowym składzie aż 7 zawodniczek urodziło się w 2008 roku, jedna w 2007 i jedna w 2006. Kiedy w 38 minucie golkiperka z Targowiska znów się nie popisała, a po chwili Kinga Będkowska wykorzystała sytuację sam na sam, stało się jasne kto zdobędzie trofeum.
(g)

UKS Wisła Kraków – Targowianka Targowisko 9-1 (4-1)
9-1 Dominika Skibińska 85
Sędziowały: Angelika Socha – Katarzyna Rumian, Justyna Waśko. Żółta kartka – Anna Zabagło (Targowianka).
WISŁA: Oleś – Markiewicz (46 Mucha), Niemczycka, Dąbrowska, Kisielewska, Pokorniak (65 Fryczek), Kokoszka, Górecka (65 Dudek), Będkowska (46 Fiałek), Kuciel, Skibińska. Trener: Tomasz Kaleta.
TARGOWIANKA: Wełna (46 Hytroś) – Tabor (61 Łanocha), W. Krawczyk, J. Kowalska (84 Babraj), Skrzeczyńska, G. Krawczyk (46 Guściora), Kozub, Sieczka, Klejdysz, Dziurdzia (61 Sobczyk), Zabagło. Trener: Arkadiusz Borycz.