W Olkuszu puchar dla Legionu

W środowym, finałowym meczu Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej Olkusz niespodzianki nie było. Lider tabeli grupy 1 Klasy Okręgowej Kraków – Legion Bydlin – stosunkowo łatwo pokonał inny zespół z tej grupy – Promień Przeginia 5-0.
Puchar dla zwycięskiej drużyny wręczyła Joanna Ściepura pełniąca obowiązki prezesa PPN Olkusz w asyście wiceprezesa podokręgu ds. organizacyjnych Apolinarego Ćwięczka. Okolicznościowe medale wręczał ponadto wiceprezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej – Jerzy Nagawiecki.

Legion Bydlin – Promień Przeginia 5-0 (2-0)
1-0 Mateusz Majchrzak 9
2-0 Dawid Tumiłowicz 23
3-0 Dawid Tumiłowicz 77
4-0 Mateusz Majchrzak 80
5-0 Robert Mastalerz 90+1
Sędziowali: Maksymilian Sanetra – Dawid Chabinka, Damian Glanowski. Żółte kartki: Grzegorz Pasich, Patryk Rotuski, Patryk Maroń – Maksymilian Papież, Klaudiusz Bigaj.
LEGION: Duda – W. Lenert, Pasich, Kiczyński, B. Lenert – Barczyk (43 Bończyk), Tumiłowicz (84 Macek), Poloczek (82 Mastalerz), Rotuski (63 Osowski), Maroń (84 Pałasz) – Majchrzak. Trener: Marek Markysz.
PROMIEŃ: Półtorak – Rogóż (75 Sioła), Żaba, Baraniak (59 Bigaj), Mandecki (75 Sroka) – Sioła, Kwinta, Cudejko, Mistela, Papież (59 Sosuł) – Lewandowski (85 Kania). Trener: Piotr Wesołowski.

Legion już w 9 minucie objął prowadzenie, kiedy to Mateusz Majchrzak z bliska dobił piłkę odbitą od słupka. W 23 minucie było już 2-0; Dawid Tumiłowicz rozegrał futbolówkę z Mateuszem Barczykiem i skierował ją do pustej siatki. 10 minut później Promień mógł “złapać” kontakt po rzucie wolnym. Piotr Mistela mocno uderzył z 18 metrów, bramkarz sparował piłkę niezbyt czysto i niemal z linii bramkowej wybił ją Majchrzak. Później mieliśmy dwie kontrowersyjne sytuacje (po jednej z każdej strony), ale sędzia nie podyktował rzutów karnych.
Po przerwie emocji także nie brakowało. W 55 minucie sytuację sam na sam przegrał Jakub Lewandowski z Promienia, a po chwili na drugim przedpolu bramkarz Dawid Półtorak zaatakował szarżującego Patryka Moronia. Arbiter wskazał na “11”, ale wycofał się z tej decyzji i pokazał spalonego.
Wynik na 3-0 podwyższył Dawid Tumiłowicz, który wykorzystał kiks Arkadiusza Sroki i mając przed sobą golkipera minął go i skierował futbolówkę do siatki. Po chwili Majchrzak wykorzystał kolejne szkolne błędy obrońców Promienia i podcinką przelobował golkipera, a wynik ustalił w doliczonym czasie gry rezerwowy Robert Mastalerz, który zdążył z dobitką.